Dobi o Shehu: „Jego kariera dopiero się rozwija”

11 czerwca 2022, 20:30 | Autor:

Wczoraj drugim nowym piłkarzem Widzewa Łódź został Juljan Shehu. Środkowy pomocnik pochodzi z Albanii, czyli z kraju jednego z ostatnich trenerów czerwono-biało-czerwonych, Enkeleida Dobiego. O opinię o graczu, 47-letniego szkoleniowca postanowiło podpytać RadioWidzew.pl. Jak scharakteryzował on swojego krajana?

Były opiekun łódzkiej drużyny przyznał, że Shehu to naprawdę klasowy zawodnik. „Na swojej pozycji to jest według mnie nawet nie jeden z najlepszych, tylko po prostu najlepszy zawodnik w lidze albańskiej. Ma świetne warunki fizyczne, dobrze panuje nad piłką, jego dużym atutem jest też dobre ustawienie taktyczne. W Albanii przez większość czasu grał na pozycji numer sześć, ale ja uważam, że może dać wiele również w ofensywie. Ma ciąg do przodu, w ostatnim sezonie strzelił w lidze cztery gole i dodał do tego kilka asyst. To nie jest więc piłkarz tylko od przeszkadzania rywalowi, ale także od budowania” – zdradził na antenie widzewskiej rozgłośni.

Dobi zaznaczył, że kluczowe będzie to, jak piłkarz zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu. „To jest bardzo inteligentny zawodnik, mądry taktycznie, do tego także zdyscyplinowany. Ja jednak zawsze powtarzam, że dopiero boisko wszystko zweryfikuje. Musimy poczekać, jak szybko będzie się w stanie zaadaptować do poziomu piłkarskiego w Polsce i w Widzewie. Zawsze, przy przenosinach z innego kraju, jest to bowiem niewiadoma” – powiedział albański szkoleniowiec.

Były trener Widzewa dodał też, że Albania to bardzo ciekawy rynek, również dla polskich klubów. „Oglądałem go dwa razy na żywo, w meczach przeciwko Tiranie i Kastrioti. Naprawdę wyglądało to nieźle. Jest to zawodnik, którego kariera się dopiero rozwija. Uważam, że w przyszłości to może być również mocny punkt reprezentacji Albanii. Piłka w tym kraju wchodzi na coraz lepsze tory, choć to mały rynek, to na pewno ciekawy do obserwowania. W ostatnim czasie podniósł się poziom profesjonalnej piłki. Kiedyś byli tylko dobrzy zawodnicy, nie było dobrych drużyn, teraz poziom całego futbolu jest coraz lepszy” – stwierdził na koniec rozmowy.

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
24
0
Would love your thoughts, please comment.x