Shehu już po pierwszym treningu. Dwie bramki Albańczyka

11 czerwca 2022, 12:30 | Autor:

Drugi trening podczas letnich przygotowań do startu sezonu mają za sobą piłkarze Widzewa Łódź. W zajęciach w ośrodku na Łodziance wzięło dziś udział osiemnastu zawodników. Po raz pierwszy z nowymi kolegami pracował Juljan Shehu, do Łodzi wrócili także Marek Hanousek i Fabio Nunes, choć ten pierwszy jeszcze nie ćwiczył.

Albańczyk wczoraj podpisał dwuletni kontrakt z czterokrotnym mistrzem kraju, a już dzisiaj dołączył do zespołu i odbył pełną jednostkę treningową. Pierwszy raz po powrocie z ojczyzny ćwiczył również Nunes, z kolei Hanousek zajęcia oglądał dzisiaj z boku, z perspektywy ławki rezerwowych. Brakowało Kacpra Karaska, który przechodzi testy medyczne w Termalice Nieciecza. Pozostali trenowali bez żadnych zmian, choć Konrad Reszka wciąż indywidualnie.

Po początkowej rozgrzewce, widzewiacy podzielni zostali na dwie drużyny i rozegrali mini-gierkę na zmniejszonym boisku, w formacie 2×12,5 minut. Obie ekipy (w jednej z konieczności zagrał asystent trenera Karol Szweda) miały jedno zadanie – rozegranie piłki od bramkarza. Do przerwy było 1:1 – wynik bardzo ładnym strzałem otworzył Kristoffer Nomann Hansen, a odpowiedział mu z rzutu karnego Bartłomiej Pawłowski. Po przerwie dwukrotnie do siatki uderzył Shehu – do tego po bramkach naprawdę pierwszorzędnej urody, z kilkunastu metrów!

Okazji było jeszcze kilka, ale żaden gol już nie padł. Na koniec zajęć, czerwono-biało-czerwoni odbyli jeszcze trening dośrodkowań i wykończenia akcji, po czym zeszli z murawy. Niedziela będzie dla całego zespołu wolna, a przygotowania wznowione zostaną w poniedziałek. Kolejny mikrocykl zwieńczony będzie pierwszym meczem, w sobotę, na wyjeździe, z Lechem Poznań.

„Czerwoni” – „Żółci” 3:1 (1:1)
Pawłowski, Shehu x2 – Normann Hansen

„Czerwoni”:
Ravas – Żyro, Kreuzriegler – Danielak, Shehu, Nunes – Terpiłowski, Pawłowski – Guzdek

„Żółci”:
Łytwynenko – Stępiński, Szweda – Zieliński, Lipski, Kun – Gołębiowski, Normann Hansen – Montini

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
31
0
Would love your thoughts, please comment.x