Widzewski dzień dziecka w Łowiczu

1 czerwca 2015, 17:27 | Autor:

Łowicz_Dzień_Dziecka

Z okazji obchodzonego dziś Dnia Dziecka miłą niespodziankę sprawili najmłodszym kibice Widzewa z Łowicza, którzy odwiedzili podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi. Impreza przygotowana przez FC Łowicz odbyła się wczoraj. Poniżej relacja opublikowana na portalu lowicz24.eu.

Wczorajsza impreza na terenie kiernozkiego ośrodka odbyła się pod hasłem „Razem Trenujemy Sporty”. Nieprzypadkowo slogan zabawy z okazji Dnia Dziecka układał się w skrót RTS, wszak pełna nazwa łódzkiego klubu to Robotnicze Towarzystwo Sportowe Widzew.

Celem pikniku było pokazanie młodym podopiecznym MOS, że aktywność fizyczna jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, znacznie lepszym od siedzenia przed telewizorem czy monitorem komputera. Zanim jednak młodzież przystąpiła do rywalizacji na świeżym powietrzu, każdy z podopiecznych powiatowej placówki otrzymał specjalnie przygotowaną na tę okazję, pamiątkową podkoszulkę. Czerwone t-shirty z hasłem Dnia Dziecka w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii będą przypominać blisko siedemdziesięcioosobowej grupie wychowanków, by stawiali w swoim życiu na sport.

Wśród atrakcji przygotowanych przez kibiców nie mogło oczywiście zabraknąć turnieju piłkarskiego. Wzięły w nim udział cztery drużyny, zaś miano najlepszego, a zarazem najskuteczniejszego teamu wywalczyła ekipa „Procederu”. W tym samym czasie ponad dwudziestoosobowa grupa wzięła udział w treningu sztuk walki, który poprowadził jeden z kibiców. Młodzi chłopcy z zainteresowaniem słuchali wskazówek instruktora, entuzjastycznie wykonując jego polecenia.

Chyba największe emocje towarzyszyły jednak zmaganiom w przeciąganiu liny. Naprzeciwko sobie stanęła drużyny złożone z chłopców oraz z dziewcząt. Walka była naprawdę zacięta, kilkukrotnie wygrywały dziewczyny, jednak bardzo szybko z rewanżem wychodzili ich koledzy. Damska drużyna na pewno nie ma się czego wstydzić – dziewczyny potwierdziły, że wcale nie są słabszą płcią.

– Na koniec każdy z uczestników Dnia Dziecka otrzymał pamiątkową smyczkę na klucze. Rozdaliśmy również setki naklejek – vlepek, które bardzo szybko znikały z naszych rąk. Cieszymy się, że dzieciaki i młodzież tak chętnie brali udział w zorganizowanych konkurencjach – powiedzieli nam sympatycy Widzewa z Łowicza.

Atrakcje zorganizowane przez fanów futbolu nie były jedynymi, jakie czekały na młodzież z MOS-u – do Kiernozi zawitali również przedstawiciele Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty.

Więcej zdjęć na lowicz24.eu

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress