Więcej pieniędzy na dostosowanie stadionu

8 marca 2019, 08:19 | Autor:

Za dwa i pół miesiąca na stadionie Widzewa rozpoczną się Mistrzostwa Świata do lat 20. Już wcześniej było wiadomo, że aby spełnić wszystkie wymogi FIFA, obiekt przy al. Piłsudskiego czeka kilka zmian.

Początkowo, miasto przeznaczyło na ten cel milion złotych. Jak się okazuje, kwota ta będzie jednak wyższa. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej przegłosowaniu decyzję o jej zwiększeniu do poziomu 1 670 000 zł. Wszystko przez krótki czas, w jakim wykonany będzie musiał zostać komplet prac, zarówno na trybunie, jak i na płycie boiska.

Choć FIFA przejmie stadion dopiero po rozegraniu przez widzewiaków ostatniego domowego spotkania wiosny, niektóre działania zaplanowano na wcześniejszy termin. Wykonawca uwzględni jednak potrzeby klubu, operatora stadionu i najemców, dostosowując do nich swoje terminy. Nie ma zatem zagrożenia, że roboty uniemożliwią rozegranie jakiegokolwiek meczu.

O tym, na co przeznaczone zostaną zapisane pieniądze, pisaliśmy już wcześniej TUTAJ. Warto dodać, że wykonawca weźmie na siebie gwarancję nie tylko na nowe, ale również na istniejące już systemy. Pozwoli to więc zaoszczędzić, w przypadku ich ewentualnej awarii w przyszłości.

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin

To jest tyle co nic, niewiele mniej wydali na podniesienie komfortu w lożach VIP na Karolewie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress