Wielkie emocje na koszykówce – Widzewianki znów górą !!!

10 października 2010, 16:52 | Autor:

kosz1Koszykarki Widzewa nie zwalniają tempa w rozgrywkach ekstraklasy. Po sensacyjnym zwycięstwie nad mistrzem Polski Lotosem Gdynia, teraz pokonały AZS Poznań 65:63.

Po raz kolejny wspaniały doping kibiców w hali Parkowej miał ogromny wpływ na postawę widzewianek. Świetnie rozpoczęły mecz prowadząc 5:0, lecz później to rywalki doszły do głosu. W łódzkiej drużynie wyróżniały się właściwie tylko Joanna Szymczak-Górzyńska i Anna Tondel, więc trudno się dziwić, że po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 15:21. Nie było spodziewanej poprawy także w kolejnej części gry. W drugiej kwarcie zawodniczki Widzewa przegrywały już nawet różnicą 10 punktów!
Na szczęście w drugiej połowie zademostrowały te cechy, do których powoli przyzwyczajają kibiców – ogromny charakter, ambicję i wolę walki. Rozpoczęło się mozolne odrabianie strat, które udało się zniwelować dopiero w ostatniej kwarcie. Świetna akcja Olgi Żytomirskiej, która dała widzewiankom cztery punkty, pozwoliła na wyjście na prowadzenie 52:51. Wojna nerwów trwała jednak dalej, gdyż poznanianki ponownie objęły prowadzenie. Przełomem był świetny rzut Aleksandry Pawlak z półdystansu na dwie minuty przed końcem spotkania, który doporwadził do remisu 58:58. Po kolejnej trójce tej zawodniczki trybuny oszalały z radości – szaleńcza pogoń za wynikiem po raz kolejny okazała się skuteczna. W ostatnich sekundach rywalki robiły wszystko, aby wydrzeć zwycięstwo łodziankom, ale te broniły się bardzo skutecznie. Ostatecznie, przy ogłuszającym dopingu widzewskich kibiców, wygrały 65:63 znów pokazując ogromny charakter. Dzięki temu zwycięstwu widzewianki zgromadziły po czterech kolejkach najwięcej punktów w całej stawce! Zajmują jednak pozycję wicelidera (z powodu nowych przepisów PZKosz o ustalaniu kolejności w tabeli), co i tak jest wyśmienitym osiągnięciem jak na beniaminka!

Teraz na nasze dziewczyny czeka bardzo trudny wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego. Tamtejszy AZS jest aktualnym wicemistrzem Polski. Mimo to, wierzymy że zwycięska passa zostanie podtrzymana !!!