Wielkie zwycięstwo koszykarek Widzewa !

7 października 2010, 09:15 | Autor:

Widzew Łódź - Lotos GdyniaKoszykarki Widzewa, które w tym sezonie debiutują w ekstraklasie, sprawiły ogromną sensację wygrywając z aktualnym mistrzem Polski Lotosem Gdynia 73:65.

Widzewianki pokazały olbrzymią wolę walki, ambicję i chęć zwycięstwa z najsilniejszą koszykarską drużyną w naszym kraju. Widzewski charakter kosztował Lucynę Kotonowicz poważną kontuzję – w drugiej kwarcie rzuciła się na parkiet by ratować piłkę przed wyjściem na aut. Niestety upadła tak niefortunnie, że prawdopodobnie zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. Kibice długo skandowali imię zawodniczki, a ta z grymasem bólu na twarzy odwdzięczyła się im oklaskami.
Nasze dziewczyny jeszcze w drugiej kwarcie przegrywały różnicą 12 punktów, ale walczyły do końca i jeszcze w trzeciej części meczu zdołały odrobić straty. Świetna czwarta kwarta, która toczyła się przy ogłuszającym dopingu kibiców, w wykonaniu skutecznych Olgi Żytomirskiej i Katarzyny Kenig, a także Aleksandry Pawlak i Widzew mógł świętować swoje pierwsze zwycięstwo w lidze przed własną publicznością. Po trzech kolejkach widzewianki są wiceliderkami ekstraklasy. Najwięcej punktów zdobyła Żytomirska – 18.

Kolejne spotkanie łodzianek już w najbliższą sobotę (9.10.2010) o godzinie 18:00 w hali Parkowej przy ul. Małachowskiego 5/7. Przeciwnikiem będzie INEA AZS Poznań, więc rywal teoretycznie słabszy od mistrzowskiego Lotosu.