„Wlodi Smolarek, hołd dla polskiego wojownika” (wideo)

5 kwietnia 2020, 17:46 | Autor:

Spowodowana epidemią koronawirusa przerwa w rozgrywkach sprzyja wracaniu do archiwalnych meczów i innych materiałów. Tą drogą poszli również w Holandii, gdzie postanowili przypomnieć legendę Włodzimierza Smolarka!

Kilka dni temu na kanale klubowej telewizji Utrechtu pojawił się nakręcony pod koniec 2017 roku film dokumentalny „Wlodi Smolarek, hołd dla polskiego wojownika”. Został on oczywiście poświęcony znakomitemu napastnikowi reprezentacji Polski, Widzewa oraz m.in. dwóch holenderskich zespołów – Feyenoordu i właśnie Utrechtu.

Głównym bohaterem materiału jest syn zmarłego przed ponad siedmioma laty piłkarza, Euzebiusz, z którym ekipa telewizyjna przenosi się najpierw do Łodzi, na stadion Widzewa, następnie do rodzinnego Aleksandrowa Łódzkiego, a na sam koniec do równie bliskiego całej familii Smolarków Uniejowa.

Film nakręcony został oczywiście w języku niderlandzkim, ale nie brakuje w nim wstawek po polsku. Specjalnie dla Was przetłumaczyliśmy też większość wypowiedzi „Ebiego”, które jeszcze dziś zamieścimy w osobnym artykule na łamach WTM. Już teraz zachęcamy jednak do oglądania!

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
rafal
3 lat temu

tak to Wojownik z czerwono bialo czerwona krwia. Zwylem sie jak zawsze bo jako male dziecko to Włodek był moim idolem . Co do tlumaczenia to mysle ze jak macie mozliwosc skontaktowac sie z Ebim to on smialo sam przetlumaczyl by caly material .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x