Wszyscy II-ligowcy pożegnali się z Pucharem Polski

5 grudnia 2019, 14:04 | Autor:

Dla trzech zespołów II ligi runda jesienna nie zakończyła się w poprzedni weekend. Błękitni Stargard, Górnik Łęczna i Stal Stalowa Wola rywalizowali bowiem jeszcze w 1/8 finału Pucharu Polski. Żadnej z drużyn nie udało się jednak awansować do kolejnej fazy.

Jako pierwsi, już we wtorek, na boisko wybiegli piłkarze Górnika, którzy w hitowym pojedynku mierzyli się z Legią Warszawa. W przeciwieństwie do Widzewa, grającego ze stołecznym klubem w poprzedniej rundzie, zawodnicy z Lubelszczyzny ani przez moment nie zagrozili jednak przeciwnikom. Goście przez zdecydowaną większość spotkania dominowali, a wynik 2:0, po bramkach Waleriana Gwilii Jose Kante, to zdecydowanie najniższy wymiar kary.

Trudne zadanie czekało również graczy Stali, którzy w losowaniu trafili na Lech Poznań. Obu stronom nie pomagało będące w fatalnym stadionie boisko w Boguchwale, ale „Kolejorz” bez większych problemów zrealizował swój plan i zameldował się w ćwierćfinale. Pierwszego gola strzelił już w 2. minucie gry Tymoteusz Puchacz, a po przerwie rezultat ustalił Tomasz Dejewski.

Honoru II-ligowców nie uratowali także Błękitni. Podopieczni Adama Topolskiego rywalizowali dziś ze Stalą Mielec i, przynajmniej „na papierze”, mieli najwięcej szans na sprawienie niespodzianki. Spotkanie zaczęło się jednak od gola dla przyjezdnych, którego zdobył Adrian Paluchowski. Jeszcze przed przerwą wyrównał Piotr Kurbiel, ale ostatnie słowo należało do mielczan. Awans dał im Mateusz Mak.

Wiemy już, że w ćwierćfinale Pucharu Polski zagra pięć drużyn z Ekstraklasy i trzy z I ligi. Komplet dokładnych rozstrzygnięć poznamy dziś wieczorem.