Sparingowa wygrana juniorów z rywalem z CLJ

5 grudnia 2019, 10:17 | Autor:

W środę ciekawy mecz rozegrała drużyna Widzewa do lat 19. Piłkarze, którzy niedawno wywalczyli awans do Ligi Makroregionalnej, zmierzyli się z występującym w Centralnej Lidze Juniorów UKS SMS Łódź. I zwyciężyli 3:0!

Widzewiacy, prowadzeni wyjątkowo przez duet Łukasz Jonczyk Maciej Sobociński, zagrali w dość eksperymentalnym składzie. W jedenastce znaleźli się głównie zawodnicy z rocznika 2002, wspierani przez graczy z roczników 2003 i 2004. Starsi uczestniczyli z kolei w prowadzonym przez Jakuba Grzeszczakowskiego treningu rezerw.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla Widzewa, który już w 20. minucie wyszedł na prowadzenie. W środku pola piłkę odebrał Artur Dunajski i podał na prawą stronę do Doriana Dytrego. Ten zgrał do tyłu, a do futbolówki dopadł Mateusz Malec i mierzonym strzałem w lewe okienko pokonał bramkarza SMS!

Goście nie odpuszczali i już osiem minut później powiększyli swoje prowadzenie! Po dwójkowej akcji Malca Jakuba Wieszczyckiego, na 25. metrze sfaulowany został Michał Szcześniak. Do piłki podszedł Damian Pokorski i pięknym uderzeniem wpakował ją do siatki! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0.

Po przerwie na murawie pojawiło się kilku młodych graczy, ale nie zmieniło to obrazu meczu. Wręcz przeciwnie, widzewiacy jeszcze podwyższyli wynik! W 60. minucie na prawej stronie pokazali się wprowadzeni w drugiej połowie Mikołaj Merecz Dawid Owczarek, a futbolówka ostatecznie trafiła do Patryka Glicnera, który pokonał golkipera SMS po raz trzeci tego dnia.

Mecz skończył się wynikiem 3:0, choć Widzew mógł wygrać jeszcze wyżej, ale w słupek uderzył Szcześniak. Tak czy inaczej, zwycięstwo nad występującym na wyższym szczeblu przeciwnikiem musi cieszyć, z pewnością jest też dobrym prognostykiem przed wiosennymi starciami w Lidze Makroregionalnej!

U-19: UKS SMS Łódź – Widzew Łódź 0:3 (0:2)
20′ Malec, 28′ Pokorski, 60′ Glicner

Wojda (46′ Buczkowski) – Dytry (46′ Owczarek), Najderek (54′ Nikodemski), Winek (58′ Lenart), Pokorski (58′ Przybylski) – Wieszczycki (58′ Chądzyński), A. Dunajski (46′ Glicner), Służałek (58′ Merecz), Malec (58′ Koch), Gołda (46′ Rzepecki) – Szcześniak (46′ Związek)

Podziękowania za pomoc dla kierownika Jacka Skupienia.