Wybierz piłkarza października!

30 października 2017, 21:35 | Autor:

Październik nie był zbyt udanym miesiącem dla drużyny Widzewa. Łodzianie rozegrali w nim pięć ligowych spotkań i jedno pucharowe. Aż trzy z nich zakończył się remisami, a przegrany konkurs karnych wyrzucił ich z tych drugich rozgrywek.

Mimo to wybrać Piłkarza Października trzeba. Typowanie pięciu kandydatów nie było proste, ale po burzliwej dyskusji w redakcyjnym gronie mamy dla Was swoje propozycję. Z piątki wypadło aż trzech zawodników, którzy do tej pory byli nominowani zarówno za sierpień, jak i za wrzesień. Chodzi o Patryka Wolańskiego, Marcina Kozłowskiego oraz Adama Radwańskiego. Do proponowanej piątki wraca jeden gracz, a dwóch wskakuje do niej po raz pierwszy w tym sezonie! Poniżej argumentacja.1. KACPER FALON

Październik zdecydowanie należał do młodego pomocnika. Choć wchodził na boisko głównie z ławki rezerwowych, dawał drużynie to, co najważniejsze – bramki. Jego gol w meczu z GKS Wikielec to jedno z najładniejszych trafień w tym sezonie, a bramka z 98. minuty z Pelikanem uratowała zwycięstwo z łowickim rywalem. Falon w ostatnim meczu miesiąca doczekał się szansy od początku i… zagrał najsłabiej. Mimo przeciętnego występu w Warszawie, widzewiak zdecydowanie był w piątce najlepszych.

Falon w październiku:

Mecze: 4
Minuty: 148
Gole: 2
Asysty: 0
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM:

2. DANIEL MĄKA

W sierpniowym zestawieniu go zabrakło, ale teraz w piątce jest już drugi raz z rzędu. Konkurował przede wszystkim z Marcinem Kozłowskim i Adamem Radwańskim, ale na jego korzyść działał fakt, że z powodu urazu nie brał udziału w kompromitacji w Wikielcu. Z Drwęcą napędzał ataki Widzewa, z Turem strzelił gola z rzutu karnego, a z Pelikanem zaliczył asystę. Choć gra Mąki nie rzucała na kolana, i tak dawał on dużo jakości i ma liczby. We wrześniu wygrał głosowanie, czy teraz powtórzy ten sukces? To zależy od Was!

Mąka w październiku:

Mecze: 4
Minuty: 292
Gole: 1
Asysty: 1
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 1
Ocena WTM:

3. MICHAŁ MILLER

W sierpniu zgarnął statuetkę, ale później obniżył loty i nie załapał się do wrześniowego zestawienia. Teraz wraca do gry, mając za sobą niezły miesiąc. Z Drwęcą strzelił przepięknego gola, a w meczach z Turem i Polonią wywalczył dwa rzuty karne, zamienione na bramki przez Mąkę i Daniela Gołębiewskiego. W październiku Franciszek Smuda rzucał go trochę pomiędzy lewym skrzydłem a atakiem. Może to sprawia, że trafił do siatki tylko raz? Cały czas brakuje nam jego goli, ale nie wyobrażamy sobie jedenastki bez Millera!Miller w październiku:

Mecze: 5
Minuty: 410
Gole: 1
Asysty: 2
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM:

4. MARCIN PIGIEL

Drugi debiutant w naszej zabawie. Na początku sezonu nie uwierzylibyśmy, że kiedykolwiek znajdzie się w piątce najlepszych. Zrobił jednak kolosalny postęp i jest obecnie pewnym punktem widzewskiej defensywy. Pigiel nabrał więcej pewności siebie, co od razu przełożyło się na liczby. Zaliczył asystę przy otwierającym wynik golu z Turem oraz w decydującym momencie meczu z Pelikanem. Coraz lepiej współpracuje z Mąką. Czy młody lewy obrońca dostanie od Was tytuł Piłkarza Października?

Pigiel w październiku:

Mecze: 5
Minuty: 450
Gole: 0
Asysty: 2
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM:

5. SEBASTIAN ZIELENIECKIDrugi raz z rzędu w piątce. W październiku nieoczekiwanie przejął opaskę kapitańską od Wolańskiego, ale nie wpłynęło to specjalnie na jego grę. Chyba, że potraktujemy ten kawałem materiały na jego ramieniu, jako amulet szczęścia. Zieleniecki bowiem do tej pory miał sporego pecha pod bramką przeciwnika, a w tym miesiącu trafił do siatki aż dwukrotnie: otwierał wynik w starciach z Drwęcą oraz Pelikanem. Nie popełniał większych błędów, a na minus można mu zaliczyć jedynie postawę w Wikielcu. Wtedy jednak zawiodło 90% piłkarzy. Wciąż w tym sezonie nie obejrzał choćby jednej żółtej kartki!

Zieleniecki w październiku:

Mecze: 5
Minuty: 450
Gole: 2
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM:

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem naszego portalu. Sondę znajdziecie w prawym górnym rogu głównej strony WTM. Swoje głosy możecie oddawać do czwartku, do godziny 22:00.


Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress