Czarna seria trwa

31 października 2017, 15:53 | Autor:

Koszykarki Widzewa kontynuują złą passę w Basket Lidze Kobiet. W meczu 7. kolejki kobiecej ekstraklasy łodzianki uległy zespołowi Ostrovii Ostrów Wielkopolski 93-74.

Podopieczne Dariusza Raczyńskiego jechały na Zachód z nadzieją, że uda się przerwać serię porażek, która trwa od początku obecnego sezonu. Okazja ku temu była bardzo dobra, gdyż rywal nie pochodził z „czuba” tabeli. Koszykarki Ostrovii przed weekendem nieznacznie wyprzedzały w tabeli nasze dziewczyny.

Na pierwszą połowę czerwono-biało-czerwone pokazały, że nie mają zamiaru odpuszczać i będą walczyć o odwrócenie złej karty. Gra toczyła się punkt za punkt, a żadna z drużyn nie pozwoliła przeciwniczkom na uzyskanie większej przewagi. Do przerwy tablica pokazywała 46:44 dla gospodyń.

Druga połowa niestety nie poszła po myśli łodzianek. O ile w trzeciej kwarcie strata powiększyła się jedynie o cztery punkty, o tyle ostatnia odsłona to już dominacja rywalek nad zmęczonymi widzewiankami. Ostatnią „ćwiartkę” dziewczyny z „Miasta Włókniarzy” przegrały 24:11, a cały mecz 93:74.

Najlepszą zawodniczką trenera Raczyńskiego była Julia Drop, zdobywczyni 18 punktów. Grająca swój drugi mecz w czerwono-biało-czerwonych barwach Kathleen Scheer dorzuciła 13 „oczek” i 8 zbiórek, ale aż 6 strat. MVP spotkania z 26 punktami i 16 zbiórkami została Breanna Lewis.

Następny mecz 4. listopada o godz. 18, a więc w porze, gdy pierwsza drużyna piłkarzy gra z ŁKS Łomża. Rywalkami koszykarek będą zawodniczki CCC Polkowice – trzeciej drużyny ubiegłego sezonu.