Wysoka wygrana rezerw. Hat-trick Kwantalianiego!

7 października 2018, 12:49 | Autor:

Po remisie w poprzednim meczu z Zawiszą Rzgów, piłkarze rezerw Widzewa wrócili dziś na zwycięską ścieżkę. Podopieczni trenera Jakuba Grzeszczakowskiego nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Term Uniejów, zwyciężając ostatecznie 6:0.

Szkoleniowiec łodzian miał dziś do dyspozycji aż 13 zawodników pierwszej drużyny. W jedenastce wyszli obecni wczoraj w Radomiu Maciej HumerskiMichael AmeyawMikołaj GibasSebastian Kamiński Marek Zuziak, a także Robert DemjanKacper FalonNika KwantalianiDamian Paszliński, Marcin Pieńkowski Marcin Pigiel. Na ławce rozpoczęli z kolei Grzegorz Gibki oraz rekonwalescent Bartłomiej Niedziela.

Widzewiacy otworzyli wynik już w dziewiątej minucie meczu. Dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska trafiło wprost na głowę Demjana, który pewnym strzałem pokonał stojącego w bramce grającego trenera TermMateusza Zajdela. Chwilę później mogło być 2:0, ale z rzutu wolnego minimalnie chybił Zuziak. Na drugiego gola nie trzeba było jednak długo czekać. Wrzutka Kamińskiego, po zgraniu Demjana, trafiła do Kwantalianiego, a ten ekwilibrystycznym strzałem z powietrza zdobył gola.

Nieco po kwadransie gry było już 3:0. Futbolówkę z własnej połowy przerzucił na skrzydło Paszliński, zaś świetnym prostopadłym zagraniem popisał się Zuziak. Piłka dotarła do Falona, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza uniejowian. W 24. minucie pomocnik łodzian trafił do siatki po raz drugi, tym razem po strzale z dystansu. Widzewiacy całkowicie kontrolowali przebieg spotkania i mogli strzelić jeszcze kilka goli, ale do przerwy udało im się to tylko jednokrotnie. Po raz drugi celnym strzałem popisał się Kwantaliani i do szatni gospodarze zeszli z pięciobramkowym prowadzeniem.

Na drugą część widzewiacy wyszli z trzema zmianami w składzie. Na boisku pojawił się Niedziela, ale chwilę po wznowieniu gry bramkę mógł strzelić inny z wprowadzonych, Jakub Kmita. Młody piłkarz minimalnie jednak chybił. W 58. minucie szansę na skompletowanie hat-tricka dostał Falon, lecz po dobrym dograniu nie był w stanie skierować futbolówki do prawie pustej bramki. Swoją okazję na zdobycie trzeciego gola wykorzystał za to Kwantaliani, któremu podawał również Zuziak, a Gruzin nie miał problemu z pokonaniem Zajdela. Po chwili pomocnik mógł zdobyć bramkę numer cztery, ale trafił tylko w słupek.

W drugiej połowie widzewiacy nieco zwolnili tempo i nie stwarzali sobie już tak wielu dogodnych sytuacji, dali również kilka szans Termom. Finalnie, mecz zakończył się wynikiem 6:0. Dzięki niemu, podopieczni trenera Grzeszczakowskiego mają w tabeli łódzkiej okręgówki 25 punktów i zajmują drugie miejsce, z dwoma „oczkami” straty do liderującego ŁKS II. Za tydzień łodzianie zmierzą się na wyjeździe z Włókniarzem Pabianice.

Widzew II Łódź – Termy Uniejów 6:0 (5:0)
9′ Demjan, 12′, 41′, 65′ Kwantaliani, 16′, 24′ Falon

Humerski – Kamiński (46′ Wawrzeniak), Gibas (46′ Kmita), Paszliński (46′ Niedziela), Pigiel – Zuziak (79′ Niemiec), Kwantaliani, Falon, Ameyaw (74′ Stankiewicz), Pieńkowski (69′ Miasopust) – Demjan

Rezerwowi: Gibki