Zapowiedź meczów Akademii Widzewa (5-6 czerwca)

5 czerwca 2021, 09:00 | Autor:

Kolejny ligowy weekend ma przed sobą większość drużyn Akademii Widzewa. Tym razem na boisku pojawi się siedem zespołów młodzieżowych – cztery z nich zagrają u siebie, a trzy na wyjeździe. Wolne będą miały rezerwy, które już w środę zagwarantowały sobie długo wyczekiwany awans do IV ligi.

Końca powoli dobiegają rozgrywki Ligi Makroregionalnej U-19. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego nie mają już realnych szans na ich wygranie, a co za tym idzie promocję do Centralnej Ligi Juniorów U-18, ale nadal co tydzień muszą walczyć o pełną pulę. Ich przeciwnikiem będzie ŁKS Łomża, czyli najsilniejsza z grona ekip z północno-wschodniej Polski, chociaż faworytami i tak powinni być gospodarze.

Ważny mecz mają w planach juniorzy młodsi. Zawodnicy Łukasza Jonczyka mierzyć się będą dzisiaj z UKS SMS II Łódź, zaś zwycięstwo bardzo przybliży ich do pierwszego miejsca w tabeli na koniec rundy wiosennej. Łatwo nie będzie, bo w pierwszym starciu, rozegranym kilka tygodni temu przy ul. Milionowej, padł remis. Również w sobotę na Łodziance temu samemu przeciwnikowi stawić czoła spróbują zarówno szesnastolatkowie, jak i trampkarze.

Najmłodsze zespoły Akademii w ten weekend grać będą na wyjeździe. Prowadzony przez Tomasa Pereirę rocznik 2007, który w środę tylko zremisował w domowych derbach Łodzi z ŁKS, pojedzie do Zduńskiej Woli na mecz z miejscowym MKS. Widzewskich młodzików czeka z kolei rywalizacja wewnątrzłódzka, odpowiednio z PSV (2008) oraz UKS SMS (2009).

Mecze drużyn Akademii Widzewa (5-6 czerwca):

LM U-19: Widzew Łódź – ŁKS Łomża, 6 czerwca (niedziela), godz. 11:00
U-17: Widzew Łódź – UKS SMS II Łódź, 5 czerwca (sobota), godz. 12:30
U-16: Widzew Łódź – UKS SMS Łódź, 5 czerwca (sobota), godz. 10:00
U-15: Widzew Łódź – UKS SMS II Łódź, 5 czerwca (sobota), godz. 14:30
U-14: MKS Zduńska Wola – Widzew Łódź, 6 czerwca (niedziela), godz. 11:00
U-13: PSV Łódź – Widzew Łódź, 6 czerwca (niedziela), godz. 13:00
U-12: UKS SMS Łódź – Widzew Łódź, 6 czerwca (niedziela), godz. 10:00

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x