Zapowiedź meczu Korona Kielce – Widzew Łódź

29 listopada 2013, 08:52 | Autor:

Abbes_Korona

W sobotę Widzew powalczy w Kielcach nie tylko o bardzo potrzebne zespołowi punkty. Zawodnicy bowiem będą chcieli wygrać też po to, by nie przejść do historii klubu, jako ci, którzy nie wygrali 20 spotkań z rzędu. Byłby to niechlubny rekord.
W Kielcach drużyna radzić będzie sobie musiała ze znów eksperymentalnie zestawioną obroną. Zabraknie zawieszonego za kartki Pereza oraz przesuniętych karnie do rezerw Levona Airapetiana i Kevina Lafrance’a. Na szczęście grać może Velko Batrovic, którego za czerwoną kartkę, zobaczoną w drugiej drużynie, zawieszono tylko na III ligę. Wraca też, trochę nieoczekiwanie, Hachem Abbes. Tunezyjczyk powiedział, że wyjaśnił z klubem wszystkie sporne kwestie i skupia się na graniu. W jakiej formie będzie zawodnik, który w tym sezonie zagrał tylko kilkadziesiąt minut na inaugurację sezonu z Legią.
Być może Rafał Pawlak zdecyduje się więc postawić na duet Piotr Mroziński – Rafał Augustyniak, który grał ze sobą w spotkaniu z Zawiszą i w letnich sparingach?
W liczą też, na przebudzenie Eduardsa Visnakovsa. Łotysz nie trafił do siatki w dwóch ostatnich meczach, więc podrażniony tym faktem zechce wbić gola Koronie.

W Kielcach ulga z powodu powrotu na swój stadion. Złocisto-krwiści cztery ostatnie potyczki stoczyli na wyjazdach, z których raz wygrali, raz zremisowali i dwa razy przegrali (klęska 1:5 z Arką Gdynia oznaczała koniec przygody z Pucharem Polski). Formę łapie też lider drużyny, Maciej Korzym, który niedawno wrócił po ciężkiej kontuzji. Trenera Pachetę martwić może jednak uraz Pawła Malarczyka. Występ piłkarza jest mocno niepewny i na prawej obronie być może zastąpi go Kamil Kuzera lub inny gracz.

Korona zajmuje 13 miejsce w T-Mobile Ekstraklasie, tuż przed Widzewem. Jeśli w sobotę przegra, to spaść może nawet do strefy spadkowej.

Przewidywane jedenastki:

Korona:
Małkowski – Malarczyk (Kuzera), Dejmek, Stano, Sylwestrzak – Golański, Lenartowski, Jovanovic, Pilipchuk- Sobolewski, Janota – Gołębiewski (Korzym)

Widzew:
Mielcarz – Stępiński, Augustyniak, Abbes (Mroziński), Bartkowski – Rybicki, Okachi, Nowak, Kaczmarek – Batrovic – E. Visnakovs