Najbliższy rywal – Korona Kielce

28 listopada 2013, 11:50 | Autor:

Korona Kielce będzie najbliższym przeciwnikiem Widzewa w T-Mobile Ekstraklasie. Początek meczu, rozgrywanego w ramach 18 kolejki, w sobotę, 30 listopada, o godz. 15:30.

Sylwetka Korony:

Kadra:
Drużyna Korony składa się głównie z zawodników o wysokich walorach fizycznych. Do technicznych zawodników należą m.in. Paweł Sobolewski, czy Michał Janota. Niemniej kielczanie są zespołem przedkładającym walką nad technikę. Nieco zmienić tą mentalność próbuje szkoleniowiec Pacheta. Hiszpan chciałby połączyć finezję z ambicją, ale póki co wychodzi mu to tak sobie, Korona tylko o jedną lokatę wyprzedza Widzew.
Ważnym wydarzeniem u złocisto-krwistych był powrót po ciężkim złamaniu nogi Macieja Korzyma.

Gwiazda:
Pod nieobecność Korzyma, który jest może nie gwiazdą, ale liderem mentalnym drużyny, nie wykreowała się żadna wybitna jednostka. Korona, to twarda, zgrana kapela bez wyjątkowych indywidualności.

Ostatnie mecze:
22.11 T-ME: Wisła Kraków – Korona Kielce 1:0
10.11 T-ME:
Śląsk Wrocław – Korona Kielce 1:1
05.11 PP:
Arka Gdynia – Korona Kielce 5:1
02.11 T-ME:
Cracovia – Korona Kielce 1:2
30.10 T-ME: Korona Kielce –
Ruch Chorzów 1:4

Przewidywana jedenastka:
Małkowski – Malarczyk (Kuzera), Dejmek, Stano, Sylwestrzak – Golański, Lenartowski, Jovanovic, Pilipchuk- Sobolewski, Janota – Gołębiewski (Korzym)

Ciekawostki:
* w zespole z Kielc występuje dwóch piłkarzy znanych z gry w Widzewie: Tomasz Lisowski, oraz wypożyczony niegdyś z Wisły Kraków, Kamil Kuzera
* Widzew aż od 19 meczów nie wygrał na wyjeździe. W tym sezonie poza domem nie zdobył nawet punktu. Ostatni raz łodzianie nie przegrali właśnie w Kielcach, w 29 kolejce poprzednich rozgrywek.
* spotkanie na  żywo będą mogli oglądać tylko gospodarze. Widzewiacy otrzymali od Komisji Ligi zakaz wyjazdowy do końca br. roku.