Znamy plan przygotowań Widzewa do rundy wiosennej

14 listopada 2022, 11:08 | Autor:

Dziś rano, na oficjalnej stronie widzew.com, pojawiła się informacja, na którą z pewnością czekali wszyscy kibice. Sztab szkoleniowy ogłosił bowiem plan przygotowań pierwszego zespołu do rundy wiosennej. Drużynę będą czekały dwa okresy przygotowawcze, w trakcie których czerwono-biało-czerwoni rozegrają pięć gier kontrolnych.

W sobotę Widzew Łódź wygrał na wyjeździe z Koroną Kielce 1:0 i zakończył tym samym tegoroczne zmagania w lidze. Zaraz po tym meczu zawodnicy rozjechali się do domów i na urlopy, które potrwają trzy tygodnie. Pierwsze zajęcia po tej przerwie odbędą się 5 grudnia, a już po pięciu dniach łodzianie przystąpią do pierwszego domowego sparingu. W roli rywala wystąpi wówczas zespół Ruchu Lwów, który na co dzień gra w ukraińskiej ekstraklasie. Kolejna gra kontrolna odbędzie się tydzień później, a rywalem będzie pierwszoligowa Chojniczanka Chojnice. Jak czytamy na stronie oficjalnej klubu, obydwa mecze będą transmitowane przez WidzewTV.

Po drugim sparingu widzewiacy skorzystają z przerwy świątecznej, zaś do drugiej części przygotowań przystąpią trzeciego dnia stycznia. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia spędzą w Łodzi tydzień na treningach. Tydzień później kadra uda się do Turcji, a konkretnie do Antalyi, gdzie zaplanowane zostały trzy gry kontrolne (przeciwników mamy poznać niebawem). Czerwono-biało-czerwoni wrócą do kraju 21 stycznia i do pierwszego meczu w 2023 roku będą trenować w Polsce. Pierwsze starcie rundy wiosennej zaplanowano na weekend 28/29 stycznia, a przeciwnikiem będzie Pogoń Szczecin.

Plan przygotowań pierwszej drużyny do rundy wiosennej:

5 grudnia – pierwszy trening po powrocie z urlopów
5-17 grudnia – treningi na własnych obiektach
10 grudnia – sparing z Ruchem Lwów
17 grudnia – sparing z Chojniczanką Chojnice
18 grudnia – 2 stycznia – przerwa świąteczna
3-9 stycznia – treningi na własnych obiektach
10-21 stycznia – obóz w Turcji (3 mecze kontrolne)
21 stycznia – powrót do Polski
28/29 stycznia – pierwszy mecz w rundzie wiosennej

 

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
28
0
Would love your thoughts, please comment.x