Druga drużyna Widzewa mistrzem jesieni!

13 listopada 2022, 16:13 | Autor:

Wszystko jest już jasne! Bez względu na wynik ostatniej jesiennej kolejki IV ligi, zimę na fotelu lidera tych rozgrywek spędzi drużyna Widzewa II Łódź! Wszystko za sprawą wyniku dzisiejszego meczu w Bełchatowie, gdzie GKS podjął na własnym terenie RKS Radomsko.

Od początku tego sezonu na dwóch najpoważniejszych kandydatów do awansu do III ligi wyrosły zespoły rezerw Widzewa oraz GKS Bełchatów. Obydwie drużyny wygrywały mecz za meczem, zostawiając resztę stawki daleko za sobą. Rywalizacja tocząca się między tymi ekipami była niezwykle zacięta. Zdarzały się zmiany na pozycji lidera, ale o zbudowaniu jakiejkolwiek przewagi nie było mowy. Aż do dziś, bowiem bełchatowianie zaliczyli kosztowną wpadkę.

W miniony piątek rezerwy rozegrały swój mecz w Zelowie, gdzie rywalem był tamtejszy Włókniarz. Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, ale w drugiej części meczu na listę strzelców w Widzewie wpisywali się kapitan zespołu Daniel Mąka oraz Konrad Niedzielski, dzięki czemu zwycięstwo 2:0 stało się faktem. Taki stan rzeczy oznaczał, że widzewiacy wypracowali sobie 4 punkty przewagi, ale swój mecz miał do rozegrania GKS Bełchatów.

„Brunatni” zmierzyli się na własnym terenie z RKS Radomsko i aby myśleć o dogonieniu czerwono-biało-czerwonych, musieli ten mecz wygrać. Plany podopiecznych trenera Bogdana Jóźwiaka szybko pokrzyżował Mateusz Gołda. Grający jeszcze nie tak dawno w Widzewie piłkarz, w 9. minucie wpisał się na listę strzelców. GKS usilnie próbował wyrównać, ale obrona RKS nie zamierzała oddać prowadzenia. W 85. minucie kibice bełchatowskiej drużyny mieli powody do radości, bowiem arbiter podyktował rzut karny. Na stadionie szybko zapadła jednak cisza, bowiem próbę Artura Golańskiego obronił Daniel Niźnik. W 92. pięknym strzałem z rzutu wolnego wszystko wyjaśnił Jakub Załucki i było już pewne, że to radomszczanie wygrają ten mecz, pozbawiając bełchatowian szans na przegonienie rezerw Widzew. Do końca rundy została jeszcze jedna kolejka, w ramach której łodzianie podejmą Zjednoczonych Stryków.