Zweryfikowano wynik meczu 26. kolejki

5 maja 2018, 15:25 | Autor:

Nie tylko piłkarze GKS Wikielec spisują się w tym sezonie bardzo źle. Wtóruje im w tym sztab szkoleniowy, który podczas meczu 26. kolejki III ligi z Victorią Sulejówek popełnił błąd, skutkujący zweryfikowaniem wyniku spotkania jako walkower. Decyzję podjął Wydział Gier i Ewidencji Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Piłkarze z Wikielca sprawili swoim wyżej sklasyfikowanym rywalom dużo kłopotu. Choć stracili bramkę jako pierwsi, udało im się doprowadzić do remisu. Na ponowne prowadzenie wyprowadził Victorię niezawodny Wojciech Wocial i przez większość czasu zamykający tabelę GKS musiał gonić wynik. Gdy Bartosz Wiśniewski w 84. minucie podwyższył na 3:1 wydawało się, że to koniec złudzeń gospodarzy. Ci jednak w końcówce strzelili honorowego gola. Na trzecią bramkę zabrakło czasu.

Niestety, cały trud włożony w mecz poszedł na marne. W 62. minucie bowiem trener Klimek zdjął z boiska 19-letniego Adriana Płoskiego, a w jego miejsce wprowadził Borysa Piórkowskiego, który nie ma statusu młodzieżowca. Choć szkoleniowiec GKS szybko zorientował się, że popełnił błąd i już po trzech minutach go naprawił, dokonując innej korekty w jedenastce, wystarczyło to do przyznania Victorii walkowera.

GKS Wikielec od samego początku sezonu zamyka tabelę III ligi i nie zanosi się, by cokolwiek mogło to zmienić. Jest bardzo prawdopodobne, że już w przyszłym tygodniu piłkarze spod Iławy jako pierwsi oficjalnie spadną z ligi.