Zwycięski debiut Pięczka w reprezentacji!

11 października 2018, 16:50 | Autor:

Marcel Pięczek będzie bardzo miło wspominał swoje pierwsze zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 19. Piłkarz Widzewa otrzymał od trenera Dariusza Gęsiora szansę debiutu w narodowych barwach. W dodatku zwycięskiego.

Rozgrywany w Bełchatowie mecz z Macedończykami widzewiak rozpoczął na ławce rezerwowych. Można było się tego spodziewać, ponieważ był to jego pierwszy kontakt z biało-czerwonymi barwami. Choć to goście, za sprawą samobójczego trafienia Jakuba Kiwiora, otworzyli wynik, do przerwy Polacy prowadzili 2:1. Do siatki trafiali Mateusz Bogusz oraz Hubert Sobol.

Po zmianie stron Pięczek nadal był tylko rezerwowym, ale w 65. minucie wszedł na boisko. Stało się to już przy stanie 4:1 dla gospodarzy. Najpierw prowadzenie Polski podwyższył Maik Nawrocki, a później zrobił to jeszcze Przemysław Bargieł. Zawodnik łódzkiego klubu zajął miejsce na lewej obronie, czyli to, na którym najczęściej oglądamy go przy Piłsudskiego.

Kilka minut po wejściu widzewiaka, bramkę zdobyli Macedończycy, ale Pięczek nie był zamieszany w jej utratę. W samej końcówce spotkania przeciwnicy zdołali zaliczyć jeszcze kontaktowe trafienie, ale również bez udziału 17-latka z Łodzi. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną Polaków 4:3.

Następna szansa występu w reprezentacji dla Marcela Pięczka już w poniedziałek. Biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Walią.

Polska U-19 – Macedonia U-19 4:3 (2:1)
38′ Bogusz, 41′ Sobol, 50′ Nawrocki, 59′ Bargiel – 25′ Kiwior (sam.), 71′ Kolevski, 88′ Thlevski