Zwycięstwo koszykarek w sparingu

15 września 2023, 20:52 | Autor:

Koszykarki Widzewa przygotowują się do sezonu w 1 lidze kobiet. Dziś podopieczne Anny Chodery poprowadzone wyjątkowo przez Ryszarda Andrzejczaka po emocjonującym meczu pokonały u siebie w meczu towarzyskim PTK Pabianice 53:52.

W sparingu z pabianiczankami drużynę poprowadził prezes sekcji Ryszard Andrzejczak, a do dyspozycji w piątkowy wieczór miał 12 zawodniczek. Wynik tego starcia jako pierwsze otworzyły przyjezdne, zdobywając po akcji i rzucie wolnym trzy punkty. Łodzianki zdołały odpowiedzieć, a jako pierwsza na listę punktową wpisała się Maria Grudzień. W kolejnych fragmentach spotkania rywalki były pod koszem groźniejsze, głównie za sprawą kilku błędów zawodniczek w czerwonych strojach. Na szczęście do kosza trafiła również Gzinka, dzięki czemu udało się zachować niewielką stratę w postaci wyniku 4:9. Pod koniec kwarty widzewianki były skuteczniejsze – dwukrotnie celnie trafiała Oliwia Janicka, swoje pierwsze punkty zdobyła też Maja Zajączkowska. W jednej z ostatnich akcji spotkania szansę na wyrównanie wyniku miała jeszcze Janicka, jednak ostatecznie po pierwszej syrenie reprezentantki RTS przegrywały 11:15.

W drugiej kwarcie początkowo niewiele działo się pod koszami. W końcu jednak kibice mogli oglądać celne rzuty i to nie byle jakie, bowiem za trzy punkty trafiała choćby Anna Kudelska. Swoją trójkę w siódmej minucie tej części spotkania dołożyła również Maria Józefowicz. Niestety to pabianiczanki w dalszym ciągu miały kilkupunktową przewagę, bazując głównie na kontrach po zbiórkach pod własnym koszem. Niewiele pomogły pojedyncze punkty z osobistych, które zainkasowały Gzinka i Kudelska, bowiem przy zejściu zawodniczek do szatni oglądaliśmy niekorzystny rezultat 26:31.

W trzeciej odsłonie widowiska to zawodniczki PTK jako pierwsze dopisały sobie do protokołu dwa punkty. Na szczęście spotkało się to z szybką odpowiedzią Zajączkowskiej, która również rzuciła dwójkę. W kolejnych minutach łodzianki miały kłopot z trafianiem, co wykorzystały przeciwniczki odskakując aż na 11 oczek. Na szczęście druga część kwarty znów była dla gospodyń bardziej udana. Po dwa punkty do dorobku dopisały sobie Aleksandra Rok i Joanna Szeklicka oraz Kinga Sierakowska. Na dwie minuty przed końcem mieliśmy wynik 36:41. Stratę dwoma celnymi rzutami za dwa zdołała jeszcze zmniejszyć Szeklicka, ale przed ostatnią częścią tego spotkania czerwono-biało-czerwone przegrywały 40:43.

Wynik spotkania był na styku, więc widzewianki od razu ruszyły do przechylenia wyniku na swoją korzyść. W pierwszych dwóch  minutach dwukrotnie z punktów cieszyła się Szeklicka, co przy jednym trafieniu przyjezdnych dało minimalnie niezadowalający wynik 44:45. W kolejnych minutach oglądaliśmy istną wymianę ciosów. Kolejne oczka zdobywały Sierakowska, Grudzień oraz Bołbot, dzięki czemu na pięć minut przed końcem mieliśmy remis 50:50. Równowagę szybko popsuła jedna z rywalek, lecz szybko wynik odwróciła Janicka trafiając na 53:52.

Ostatnia minuta była szalenie emocjonująca, gdyż obie ekipy mogły przesądzić o wygranej jednym rzutem. Wynik ostatecznie się nie zmienił i to Widzew wygrał mecz towarzyski z PTK Pabianice 53:52.

Widzew Łódź – PTK Pabianice 53:52 (11:15, 14:12, 15;16, 13:9)

Szeklicka 14, Janicka 7, Kudelska 7, Bołbot 5, Zajączkowska 4, Sierakowska 4, Grudzień 4, Gzinka 3, Józefowicz 3, Rok 2, Bandoch 0, Gortat 0