22 piłkarzy na pierwszym tegorocznym treningu

15 stycznia 2020, 12:14 | Autor:

Na sztucznym boisku Łodzianki właśnie odbywa się pierwszy tegoroczny trening piłkarzy Widzewa. W premierowych zajęciach bierze udział dwudziestu dwóch graczy, wśród których pojawiła się jedna nowa twarz.

Tak jak już pisaliśmy, to pochodzący z Finlandii Martin Kuittinen. 22-latek ma też polskie obywatelstwo, a ostatnio występował na drugim szczeblu rozgrywkowym na Islandii, co nie jest oczywiście zbyt imponującym dorobkiem. Piłkarz dostanie jednak szansę i co najmniej do soboty będzie ćwiczył z widzewiakami, zagra też w sparingu z Unią Janikowo, po którym rozstrzygnie się jego przyszłość.

Przy ul. Małachowskiego zabrakło za to Daniela Mąki. Pomocnik wciąż przechodzi rehabilitację i pracuje indywidualnie pod okiem klubowej fizjoterapeutki Eweliny Bućko. Na jego powrót do pełnej sprawności trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. „W okresie przygotowawczym obciążenia są duże, więc Daniel będzie miał swoje indywidualne zajęcia. Liczę, że jego powrót do gry nadal przebiegać będzie zgodnie z planem” – mówił dziś Marcin Kaczmarek.

Dzisiejsze zajęcia mają bardzo ogólny charakter. Widzewiacy skupiają się zarówno na motorycznych, jak i na typowo piłkarskich aspektach. Po południu drużyna spotka się jeszcze raz, tym razem na siłowni. Na czwartek również przewidziano dwa treningi, z tym że oba odbędą się już na Łodziance.

Kadra Widzewa na dzisiejszym treningu:

Bramkarze
Jakub Mikołajczak, Wojciech Pawłowski, Patryk Wolański

Obrońcy
Kornel Kordas, Łukasz Kosakiewicz, Marcel Pięczek, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Łukasz Turzyniecki

Pomocnicy
Marcel Gąsior, Konrad Gutowski, Martin Kuittinen, Christopher Mandiangu, Mateusz Możdżeń, Kamil Piskorski, Bartłomiej Poczobut, Robert Prochownik, Adam Radwański, Łukasz Zejdler

Napastnicy
Przemysław Kita, Marcin Robak, Rafał Wolsztyński

kursywą zawodnik testowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x