M. Robak: „Po chłopakach widać chęci do pracy”

15 stycznia 2020, 13:57 | Autor:

Po ponad pięciu tygodniach przerwy drużyna Widzewa znów wybiegła na boisko. Co prawda pojawiała się na nim w poniedziałek i wtorek, ale jedynie po to, by poddać się badaniom. W środę przyszedł czas na zajęcia piłkarskie.

Jednym z piłkarzy, u którego widać było dużą tęsknotę za futbolem, jest Marcin Robak. Najlepszy strzelec łodzian przyznał, że brakowało mu codziennych zajęć z kolegami. „Ta przerwa, to był całkiem fajny okres, było dużo czasu na regenerację i odpoczynek. Jestem już jednak gotowy do zajęć, głód piłki był odczuwalny. Gdy człowiek rano wstawał, to brakowało tego normalnego treningu. Ale mieliśmy swoje założenia w trakcie urlopów. Po chłopakach też widać, że są chęci do pracy. Jest dobre nastawienie” – stwierdził kapitan Widzewa.

Przed łodzianami siedem ciężkich tygodni, w trakcie których zawodnicy będą musieli nie tylko przygotować swoje organizmy do trudów rywalizacji ligowej, ale także chłonąć wiedzę taktyczną, jaką zamierza im wpajać Marcin Kaczmarek. W klubie wszyscy zdają sobie sprawę, że udany finisz jesieni nie może uśpić czujności. Już poprzedni sezon pokazał, że runda rewanżowa będzie trudniejsza i to od niej zależeć będą losy awansu.

Podobnego zdania jest gwiazdor RTS. „Zakończyć rundę na pierwszym miejscu jest przyjemnie, ale mamy świadomość, że przewaga punktowa nad rywalami nie jest zbyt duża. Przed nami ciężka robota do wykonania, by dobrze wejść w rozgrywki i utrzymać pozycję lidera. W każdym meczu będziemy musieli udowadniać, że jesteśmy w tej lidze najlepsi” – mówił Robak.

Jesienią Marcin Robak był jednym z trzech piłkarzy, którzy wystąpili we wszystkich dwudziestu dwóch spotkaniach w II lidze oraz Pucharze Polski, ale jedynym, który w każdym z nich nie opuścił ani minuty. Jeżeli wiosną nadal omijać będą go kontuzje, powinien znów pełnić rolę boiskowego lidera zespołu Widzewa.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x