37 meczów w Ex od przyszłego sezonu !
5 kwietnia 2013, 14:16 | Autor: karolinkaOd sezonu 2013/2014 czeka nas rewolucja w rozgrywkach Ekstraklasy. Jak poinformowała dzisiaj Rada Nadzorcza Ekstraklasy od przyszłego sezonu każda drużyna rozegra o 7 meczów więcej. Rozgrywki podzielone zostaną na dwa etapy. W pierwszym z nich wszystkie drużyny rozegrają ze sobą mecz i rewanż – czyli tak jak to jest obecnie. W drugim etapie drużyny zostaną podzielone na 2 grupy – mistrzowską i spadkową, przy czym ich dorobek punktowy zostanie podzielony na pół i zaokrąglony w górę. Każda drużyna rozegra dodatkowo 7 meczów w swojej grupie. Grupa mistrzowska rozegra 4 mecze u siebie, 3 na wyjeździe, grupa spadkowa na odwrót.
Taki system rozgrywek praktykowany był już w sezonie 2001/2002 i nie sprawdził się, więc od następnego sezonu wrócono do rozgrywek bez podziału na grupy.
Oznacza to nic innego, jak dodatkowe 7 meczów – wojaży za Widzewem. Dla fanatyków to bardzo dobra wiadomość !







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska