563 minuty bez straty gola poza domem

4 maja 2022, 17:45 | Autor:

22 listopada minionego roku piłkarze Widzewa Łódź rozgrywali wyjazdowy mecz z Sandecją Nowy Sącz. W 67. minucie, drugiego gola dla gospodarzy strzelił Błażej Szczepanek. I jak się okazało, to była… ostatnia bramka, stracona przez czerwono-biało-czerwonych poza domem! Ta znakomita seria trwa od ponad sześciu spotkań.

Gracze Janusza Niedźwiedzia nie pozwolili rywalom na trafienie do siatki przez dwadzieścia trzy minuty starcia w Nowym Sączu, a także przez dziewięćdziesiąt z Chrobrym Głogów, Stomilem Olsztyn, Górnikiem Polkowice, GKS Katowice, GKS Jastrzębie i ŁKS Łódź. Łącznie, daje to wynik 563 minut! W tym czasie, łodzianie strzelili osiem goli, co przyniosło im cztery zwycięstwa oraz trzy remisy (w tym ten w Nowym Sączu). Ich bramki strzegli Jakub Wrąbel i Henrich Ravas. Do tego bilansu nie wliczamy pojedynku ze Skrą Częstochowa. Formalnie wyjazdowego – chociaż rozegranego oczywiście na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Przez wiele poprzednich lat, czerwono-biało-czerwoni mieli problemy z grą na wyjazdach, za to świetnie radzili sobie u siebie. Teraz, dość niespodziewanie, sytuacja się kompletnie odwróciła. Dość powiedzieć, że w czasie, gdy piłkarze Widzewa poza domem nie stracili nawet jednego gola, w „Sercu Łodzi” pozwolili rywalom na wbicie sobie ich aż… trzynastu, a dodając do tego mecz Pucharu Polski – szesnastu. Gospodarze trafili zaś dziewięć (a dziesięć z PP) razy.

Do końca sezonu podopiecznym trenera Niedźwiedzia pozostały jeszcze trzy spotkania, w tym jeden na wyjeździe – z liderującą Miedzią Legnica. Widzewiacy będą chcieli podtrzymać w nim znakomitą serię, ale kluczem do sukcesu mogą być starcia przy al. Piłsudskiego – w sobotę z Resovią, a w ostatniej kolejce z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jeżeli łodzianie zagrają w defensywie tak skutecznie, jak na wyjazdach – o końcowy wynik będziemy spokojni.