Czwarta bramka Pawłowskiego

5 maja 2022, 14:58 | Autor:

Po przerwie, w 68. Derbach Łodzi pierwszy raz w wyjściowym składzie Widzewa pojawił się Bartłomiej Pawłowski. Skrzydłowy trafił do siatki i zagwarantował drużynie czerwono-biało-czerwonym zwycięstwo. Do tego, awansował na drugie miejsce w klubowej klasyfikacji.

Nadal prowadzi w niej Bartosz Guzdek, ale w tym roku nie udało mu się pokonać bramkarza. Drugie miejsce zajmują zaś dwaj zawodnicy występujący ostatnio na pozycji numer dziewięć, Karol Danielak i właśnie Pawłowski. Obaj strzelili cztery gole. Po trzy ma czterech graczy, a po dwa aż siedmiu, w tym będący w coraz lepszej dyspozycji Kristoffer Normann Hansen.

Choć do końca sezonu zostały już tylko trzy kolejki, nie wiemy, kto zostanie królem strzelców. Pierwsze miejsce zajmuje Kamil Biliński z Podbeskidzia Bielsko-Biała, lecz jego dorobek siedemnastu bramek od dłuższego czasu nie uległ zmianie. Tylko jednego gola traci Szymon Sobczak z Zagłębia Sosnowiec, podium zamyka Hubert Adamczyk z Arki Gdynia.

Strzelcy goli w Widzewie:

6 – Bartosz Guzdek
4 – Karol Danielak, Bartłomiej Pawłowski
3 – Marek Hanousek, Juliusz Letniowski, Patryk Stępiński, Paweł Tomczyk
2 – Radosław Gołębiowski, Mattia Montini, Kristoffer Normann Hansen, Fabio Nunes, Daniel Tanżyna, Ernest Terpiłowski, Daniel Villanueva
1 – Tomasz Dejewski, Michał Grudniewski, Kacper Karasek, Przemysław Kita, Dominik Kun, Mateusz Michalski, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Paweł Zieliński

Najlepsi strzelcy w I lidze:

17 – Kamil Biliński (Podbeskidzie)
16 – Szymon Sobczak (Zagłębie)
14 – Hubert Adamczyk (Arka)
12 – Karol Czubak (Arka), Patryk Makuch (Miedź)
11 – Patryk Mikita (Stomil)
10 – Mateusz Piątkowski (Górnik), Filip Szymczak (GKS K.)
9 – Szymon Kobusiński (Puszcza), Mikołaj Lebedyński (Chrobry), Jakub Łukowski (Korona)

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
12
0
Would love your thoughts, please comment.x