W czerwcu wraca Bieg z Historią Klubu Widzew Łódź

5 maja 2022, 20:00 | Autor:

W październiku 2018 roku i czerwcu 2019 roku odbyły się dwie pierwsze edycje Biegu z Historią Klubu Widzew Łódź. Później, z różnych względów, tej imprezy nie było, lecz teraz wraca po przerwie! Jak poinformowała oficjalna witryna klubowa widzew.com, po raz trzeci uczestnicy staną na starcie trasy w niedzielę, 5 czerwca.

Pierwsza edycja biegu, organizowanego z grupą Razem Trenujemy Sport, miała miejsce 19 października 2018 roku. Jej motywem przewodnim było założenie Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego. Na trasie Parków 3 Maja oraz Baden-Powella stawiło się wówczas ponad sześciuset uczestników. Kilka miesięcy później, 1 czerwca 2019 roku, frekwencja była jeszcze lepsza – w zawodach wzięło udział blisko ośmiuset ochotników. Tematyka dotykała następnego okresu klubowej historii, powstania Robotniczego Towarzystwa Sportowego.

Po trwającej ponad trzy lata przerwie, 5 czerwca 2022 roku widzewiacy ponownie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności! Tematem imprezy będzie zaś historia stadionu Widzewa, usytuowanego w 1930 roku przy ul. Rokicińskiej. Nie zmieni się za to trasa, która znowu prowadziła będzie po Parkach 3 Maja oraz Baden-Powella, w okolicach Łodzianki. Oprócz biegu głównego, rywalizowały będą także dzieci: do lat pięciu na dystansie dwustu metrów, do lat dziesięciu na dystansie czterystu metrów, a do lat piętnastu na dystansie ośmiuset metrów.

Zapisy na III Bieg z Historią Klubu Widzew Łódź rozpoczną się już w piątek, 6 maja o godzinie 18:00. W biegu głównym przygotowano 999 pakietów startowych, w cenie 59 złotych lub 109 złotych – z dedykowaną koszulką. Rejestrować będzie się można przez dokładnie dwa tygodnie, do piątku, 20 maja, do godziny 18:00. Kto się spóźni, pakiet będzie mógł nabyć też w dniu biegu, lecz w cenie 70 złotych. Pakiety dla najmłodszych kosztować będą 19,10 złotych.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R2r
2 lat temu

czy jest gdzieś dostępny regulamin tych zawodów?

Brunet
Odpowiedź do  R2r
2 lat temu
Piotr
2 lat temu

Gdzie będzie można się zapisać?

Pawlor
2 lat temu

A wiadomo kiedy będzie zaprezentowany wzór dedykowanej koszulki i medalu?

Rudy
2 lat temu

Ale dziadowskie medale

5
0
Would love your thoughts, please comment.x