Kolejne sparingowe zwycięstwo rezerw

29 lutego 2020, 11:37 | Autor:

Bardzo ciekawy sparing rozegrała dziś druga drużyna Widzewa. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego zmierzyli się z naszpikowaną byłymi widzewiakami Pogonią Zduńska Wola. Rezerwy wygrały 2:0, a bramki zdobyli Dawid Telestak i Mateusz Gołda.

Gospodarze przystąpili do dzisiejszego spotkania wzmocnieni trzema piłkarzami, którzy w ostatnich dniach trenowali z pierwszą drużyną: wspomnianym Telestakiem, a także Jakubem Mikołajczakiem oraz Mateuszem Malcem. W składzie gości znaleźli się doskonale znani przy al. Piłsudskiego Mateusz BroźAdrian Budka Princewill Okachi. Co ciekawe, zawody prowadził… inny były widzewiak, Wojciech Gradecki.

Pomimo znacznej różnicy wieku, od początku to łodzianie groźniej atakowali. Już w jednej z pierwszych akcji na prawej stronie znalazł się Krystian Stopa, ale z jego próbą poradził sobie Artur Melon, który jednak interwencję przypłacił kontuzją. Po chwili, po świetnym prostopadłym podaniu z głębi pola, do futbolówki dopadł Jakub Kmita i zagrał do Malca, ten jednak w dobrej sytuacji chybił.

Swoje okazje miała też Pogoń. W 12. minucie, do dośrodkowania z rzutu rożnego dopadł jeden ze zduńskowolan, ale główkował tylko słupek. Dobrze pokazał się także Okachi, który przedarł się w pole karne, na szczęście z jego strzałem poradził sobie Mikołajczak. W odpowiedzi, po podaniu Stopy piłkę do siatki wpakował Telestak, sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej.

Gra była bardzo szybka, dzięki czemu obie drużyny tworzyły sobie sporo szans do otworzenia wyniku. W 40. minucie, po błędzie obrony gości, minimalnie obok słupka uderzył Malec, a w kolejnej akcji strzał Brozia w świetnym stylu obronił Mikołajczak. Gola doczekaliśmy się na dwie minuty przed przerwą! Mikołajczak uruchomił Kamila Drążczyka na prawym skrzydle, ten dograł do środka, a piłkę do siatki dość szczęśliwie wpakował Telestak, ustalając wynik pierwszej połowy.

Po zmianie stron, mecz się bardzo zaostrzył, skutkiem czego było kilka ostrych fauli. Za jeden z nich ukarany żółtą kartką został Adam Konieczny, który dodatkowo wdał się w… przepychankę słowną z trenerem Grzeszczakowskm. Mniej było za to dogodnych sytuacji do zmiany rezultatu. Zrobić mógł to występujący na lewym skrzydle w zespole Widzewa gracz testowany, jednak po kilkunastometrowym rajdzie uderzył nad poprzeczką.

W 77. minucie gola powinna zdobyć Pogoń! Na lewej stronie boiska znalazł się Broź, a z bramki niepotrzebnie wyszedł Mikołajczak. Uderzenie napastnika minęło golkipera łodzian, całe szczęście z linii bramkowej wybił je Konrad Cieślak. W odpowiedzi, strzału z rzutu wolnego spróbował Telestak, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Wyrównać mógł też Mikael Idzikowski, lecz świetną interwencją popisał się Mikołajczak.

W samej końcówce goście rzucili wszystko na jedną kartę, dzięki czemu widzewiacy mieli okazję do groźnych kontrataków. Najpierw sytuację sam na sam z Krzysztofem Chruścielem przegrał wprowadzony niewiele wcześniej na boisko Gołda, lecz po chwili, po świetnym podaniu od Kacpra Służałka, stanął już na wysokości zadania, ustalając wynik meczu na 2:0.

Rezerwy Widzewa mają przed sobą jeszcze dwa sparingi przed rozpoczęciem rundy wiosennej. W następnym ich przeciwnikiem będzie A-klasowy zespół LKS Różyca. potkanie odbędzie się w sobotę, 7 marca, o godzinie 10:00, na Łodziance.

Widzew II Łódź – Pogoń Zduńska Wola 2:0 (1:0)
43′ Telestak, 89′ Gołda

Mikołajczak – Stopa, Cieślak, Mamełka (37′ Najderek), Becht – Drążczyk (46′ zawodnik testowany), Owczarczyk (58′ Służałek), Sieroń (46′ zawodnik testowany), Malec (83′ Gołda) – Telestak – Kmita (46′ Malinowski)