Wygrana juniorów w ostatnim sparingu przed ligą

29 lutego 2020, 13:37 | Autor:

Ostatni mecz przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozegrali dziś juniorzy starsi Widzewa! Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z GKS Tychy, których pokonali po wyrównanych zawodach 2:1.

Od pierwszych minut częściej przy piłce utrzymywali się goście, którzy kontrolowali grę. Widzewiacy starali się odgryzać szybkimi akcjami, jednak żadna ze stron nie była w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką przeciwników. Najciekawiej było w 21. minucie, gdy strzał Krzysztofa Machowskiego trafił poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kacpra Kwiatkowskiego. Chwilę później swoją szansę miał Michał Szcześniak, który w sytuacji sam na sam starał się przelobować Kacpra Danę, ale dość wyraźnie przestrzelił.

Na gola musieliśmy poczekać do 35. minuty. Po złym podaniu jednego z tyszan w środku pola, do piłki dopadł Kacper Służałek i błyskawicznie dograł do Mateusza Gołdy, a skrzydłowy Widzewa pomimo interwencji bramkarza umieścił ją w siatce. Później szczęścia jeszcze spróbował Mateusz Merecz, ale jego strzał z rzutu wolnego trafił wprost w Danę. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 1:0 dla łodzian.

W drugiej części meczu przewagę zyskali widzewiacy. Mieli oni swoje okazje do podwyższenia prowadzenia, ale żadnej nie udało im się zamienić na gola, na czym skorzystał GKS. W 55. minucie tyszanie przeprowadzili ładną akcję, którą wykończył Jakub Hat. To dodało im skrzydeł, bo od tego momentu to oni mieli więcej z gry. Kolejną bramkę zdobyli jednak gospodarze!

W 73. minucie, po dośrodkowaniu Damiana Pokorskiego z lewej strony boiska, obrońca zbyt daleko wypuścił sobie piłkę. Dopadł do niej Wiktor Dunajski, który bez zastanowienia uderzył w długi róg i pokonał golkipera. W jednej z kolejnych akcji wynik podwyższyć mógł Jakub Wieszczycki, jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Na uderzenie z dystansu zdecydował się też Jakub Pańczak, ale i jemu nie udało się zmienić rezultatu.

Ostatecznie Widzew wygrał po ciekawych zawodach 2:1. Był to dla nich finalny sprawdzian przed rozpoczęciem rundy wiosennej. W pierwszym meczu Ligi Makroregionalnej U-19 juniorzy zmierzą się z Olimpią Zambrów. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 7 marca, o godzinie 12:30, na Łodziance.

U-19: Widzew Łódź – GKS Tychy 2:1 (1:0)
35′ Gołda, 73′ Dunajski – 55′ Hat

Kwiatkowski – Merecz, Najderek (46′ Wędzonka), Winek, Pokorski – Rzepecki (70′ Koch), Glicner, Służałek (58′ Chądzyński), Gołda (46′ Wieszczycki) – Dunajski (80′ Pańczak) – Szcześniak