Walka o Ekstraklasę nadal nierozstrzygnięta

6 czerwca 2021, 14:34 | Autor:

Do ostatniej kolejki trwać będzie batalia o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Dzisiaj bez gry promocję mogli uzyskać Radomiak Radom i Termalica Nieciecza, ale plany pokrzyżował im GKS Tychy. Bardzo blisko strefy barażowej znalazł się z kolei Górnik Łęczna.

Drużynom z dwóch pierwszych miejsc do przypieczętowania sukcesu wystarczyła utrata przez tyszan punktów w starciu z Odrą Opole. Długo na nią się zanosiło, bo do przerwy na boisku utrzymywał się remis. W drugiej połowie zwycięstwo podopiecznym Artura Derbina dali jednak Jakub Piątek, Bartosz Biel, Kamil Kargulewicz oraz Maciej Mańka. W tabeli GKS wciąż jest trzeci, ale do wyprzedzających go zespołów traci tylko dwa i trzy „oczka”.

Dzisiejsza porażka sprawiła, że szans na baraże nie ma już Odra, więc za tydzień przy al. Piłsudskiego grać będzie wyłącznie o honor. Do szóstki bardzo zbliżył się za to Górnik, który wreszcie przełamał swoją fatalną serię bez wygranej i na wyjeździe pokonał Zagłębie Sosnowiec 1:0. Łęcznianom szóste miejsce odebrać może już tylko Miedź Legnica.

Mecze 33. kolejki I ligi:

piątek, 4 czerwca

Korona Kielce – Widzew Łódź 1:1 (Podgórski – Czubak)
ŁKS Łódź – Termalica Nieciecza 3:2 (Trąbka x2, Sekulski – Grzybek, Wlazło)

sobota, 5 czerwca

Arka Gdynia – Radomiak Radom 0:2 (Gąska, Angielski)
GKS Bełchatów – GKS Jastrzębie 0:2 (Niewiadomski, Ali)
Resovia – Chrobry Głogów 1:0 (Jaroch)
Stomil Olsztyn – Miedź Legnica 1:1 (Hinokio – Mijusković)

niedziela, 6 czerwca

Odra Opole – GKS Tychy 1:5 (Szeliga s. – Steblecki, J. Piątek, Biel, Kargulewicz, Mańka)
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Łęczna 0:1 (Midzierski)
Sandecja Nowy Sącz – Puszcza Niepołomice, godz. 16:00