Wielkie zwycięstwo koszykarek Widzewa !
7 października 2010, 09:15 | Autor: Ryan
Koszykarki Widzewa, które w tym sezonie debiutują w ekstraklasie, sprawiły ogromną sensację wygrywając z aktualnym mistrzem Polski Lotosem Gdynia 73:65.
Widzewianki pokazały olbrzymią wolę walki, ambicję i chęć zwycięstwa z najsilniejszą koszykarską drużyną w naszym kraju. Widzewski charakter kosztował Lucynę Kotonowicz poważną kontuzję – w drugiej kwarcie rzuciła się na parkiet by ratować piłkę przed wyjściem na aut. Niestety upadła tak niefortunnie, że prawdopodobnie zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. Kibice długo skandowali imię zawodniczki, a ta z grymasem bólu na twarzy odwdzięczyła się im oklaskami.
Nasze dziewczyny jeszcze w drugiej kwarcie przegrywały różnicą 12 punktów, ale walczyły do końca i jeszcze w trzeciej części meczu zdołały odrobić straty. Świetna czwarta kwarta, która toczyła się przy ogłuszającym dopingu kibiców, w wykonaniu skutecznych Olgi Żytomirskiej i Katarzyny Kenig, a także Aleksandry Pawlak i Widzew mógł świętować swoje pierwsze zwycięstwo w lidze przed własną publicznością. Po trzech kolejkach widzewianki są wiceliderkami ekstraklasy. Najwięcej punktów zdobyła Żytomirska – 18.
Kolejne spotkanie łodzianek już w najbliższą sobotę (9.10.2010) o godzinie 18:00 w hali Parkowej przy ul. Małachowskiego 5/7. Przeciwnikiem będzie INEA AZS Poznań, więc rywal teoretycznie słabszy od mistrzowskiego Lotosu.
Czukers
więcej o koszykówce żeńskiej Widzewa znajdziecie na tej stronie







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska