A. Chodera: „W trzeciej kwarcie dziewczyny zrobiły swoje”
27 listopada 2021, 21:05 | Autor: Kamil
Już ósme zwycięstwo z rzędu odniosły dziś koszykarki Widzewa Łódź! Podopieczne Anny Chodery mierzyły się w Hali Parkowej z zamykającą stawkę Ślęzą II MOS Wrocław. W pierwszej połowie spisywały się dość słabo, ale w trzeciej kwarcie całkowicie zdominowały rywalki i ostatecznie wygrały 69:49. A co mówiła trener?
Opiekun czerwono-biało-czerwonych przyznała, że w postawie jej zawodniczek widać było ostatnią przerwę. „W tamten weekend miałyśmy przerwę spowodowaną kwarantanną w zespole ze Zgorzelca. Dzisiaj przyjechała do nas Ślęza i udało nam się wygrać. (…) W naszej grze widać było jednak tę prezerwę, nie było systematyczności. W pierwszych dwóch kwartach starałam się rotować składem, ale zawodniczki nie mogły się wstrzelić. W trzeciej jednak wyszły i zrobiły swoje, dzięki czemu wszystkie koszykarki mogły pojawić się na parkiecie, a niektóre zdobyły swoje pierwsze punkty w rozgrywkach” – podsumowała po końcowej syrenie.
W czwartej kwarcie na parkiecie mogliśmy oglądać sporą liczbę młodych zawodniczek. W ich poczynania wkradł się jednak spory stres. „W czwartej kwarcie było widać spory stres. Powiem szczerze, że chyba pierwszy raz zrobiłam tak, że na parkiecie zostały same młode dziewczyny i trochę zbyt mocno się stresowały występem na tym poziomie rozgrywek. Nie mogły zdobyć punktów, ale i tak to jest dla nich bardzo ważne doświadczenie” – zaznaczyła trener Chodera.
Teraz przed widzewiankami dwa starcia z najmocniejszymi drużynami I ligi. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z AZS Politechniką Koroną Kraków. „Mental w zespole jest wysoki, ale boję się tego, czy w tych najważniejszych meczach będzie odpowiednio dużo koncentracji. Teraz jedziemy na bardzo trudno teren do Krakowa i zobaczymy, na co będzie stać dziewczyny. Dzisiaj popełniły trochę błędów, ale wynikały one głównie z tej przerwy. Jeżeli za tydzień uda się wygrać, to będzie super. Musimy się dobrze przygotować pod względem taktycznym, mam nadzieję, że wszystkie dziewczyny będą zdrowe” – podkreśliła szkoleniowiec.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Ciężko będzie.
Kruca bomba.
Ale trzymamy kciuki.
Ave Widzew
Te dziewczyny tworzą cuda i tak będzie i tym razem .Brawo Pani trener i brawo dziewczyny!!!!!!
Fajna babeczka.
Brawo Widzew