Z kim widzewiacy zagrają w Centralnej Lidze Juniorów?

27 listopada 2021, 10:26 | Autor:

W środowe popołudnie trampkarze Widzewa Łódź wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Tomasza Kmiecika dołączyli do starszych o dwa lata kolegów, którzy zapewnili sobie utrzymanie w CLJ U-17. Oprócz tego, wiosną w makroregionie zagra drużyna do lat 19. A z kim widzewiacy będą rywalizować?

Dla rocznika 2007 będzie to pierwsza szansa pokazania swoich umiejętności na centralnym szczeblu (w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 w CLJ U-15 występował rocznik 2006, ale nie utrzymał się w stawce). Młodych piłkarzy Akademii Widzewa czeka nie lada wyzwanie, bo mierzyć się będą z czołowymi zespołami w Polsce. Wśród nich znajduje się aż czterech reprezentantów Warszawy: Legia, MKS Polonia, Escola Varsovia i UKS Varsovia (drugi beniaminek), trzech Łodzi: AKS SMS, ŁKS oraz Widzew, a do tego Jagiellonia Białystok.

Po raz drugi z rzędu w CLJ U-17 grać będzie rocznik 2005, który jesienią nie bez problemów utrzymał się w stawce. Teraz zawodnicy Łukasza Jonczyka stawią czoła pięciu dobrze sobie znanym ekipom: Legii, Jagiellonii, MKS Polonii, AP Jagiellonii oraz Stomilowi Olsztyn. Stawkę uzupełnią dwaj zwycięzcy niedawnych baraży o awans: ŁKS Łódź i Escola Varsovia. Warto wspomnieć, że najlepsza z ośmiu drużyn w rundzie wiosennej wywalczy sobie prawo rywalizacji o mistrzostwo Polski juniorów młodszych z klubami z pozostałych grup rozgrywek.

Trzecią próbę zdobycia promocji do CLJ U-18 (latem zmagania te prawdopodobnie zostaną przemianowane na CLJ U-19) podejmą juniorzy starsi. Piłkarze prowadzeni przez Jakuba Grzeszczakowskiego wezmą udział w Lidze Makroregionalnej U-19, gdzie oprócz nich wystąpią GKS Bełchatów, Ursus Warszawa, Escola Varsovia, Jagiellonia (drugi zespół), MOSP Białystok, Huragan Morąg i Stomil. Tylko zwycięzca awansuje na centralny poziom.

Centralna Liga Juniorów U-15:
Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, MKS Polonia Warszawa, AKS SMS Łódź, Escola Varsovia, ŁKS Łódź, Widzew Łódź, UKS Varsovia

Centralna Liga Juniorów U-17:
Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, MKS Polonia Warszawa, AP Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź, Stomil Olsztyn, ŁKS Łódź, Escola Varsovia

Liga Makroregionalna U-19:
Widzew Łódź, GKS Bełchatów, Ursus Warszawa, Escola Varsovia, Jagiellonia Białystok, MOSP Białystok, Huragan Morąg, Stomil Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
WŁODZIMIERZ
2 lat temu

Piękna sprawa.GRATULACJE .Jest to możliwość gry z drużynami o podobnej motoryce i technice ,podglądanie przez trenerów / bez konieczności wyjazdów / Jak prezentują się inne zespoły oraz możliwość analizowania przyszłych kontraktów . Powodzenia Widzewiacy .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x