Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (24 listopada)

26 listopada 2021, 15:00 | Autor:

Udanie zakończyli rundę jesienną piłkarze Akademii Widzewa! W ostatnich tegorocznych meczach młodzi gracze czterokrotnego mistrza kraju odnieśli dwa zwycięstwa, które oznaczały awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 i wojewódzkiego Pucharu Polski.

W ostatniej fazie PP na szczeblu okręgowym rezerwy Widzewa zmierzyły się z Borutą Zgierz. Podopieczni Patryka Czubaka od początku dominowali, dzięki czemu już do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Daniela Chwałowskiego i Ricardo Goncalvesa. W drugiej połowie łodzianie powinni jeszcze kilkukrotnie trafić do siatki, jednak zaczęła ich zawodzić skuteczność. Gola strzelili za to goście, na szczęście tylko na tym się skończyło. Więcej TUTAJ.

Po bardzo wysokiej wygranej na wyjeździe w sobotę, ostatni krok musieli postawić trampkarze. Zawodnicy Tomasza Kmiecika po zaledwie dwóch minutach wygrywali z AP Juniorem Białystok i do ostatniego gwizdka arbitra dowieźli ten sukces. Ostateczny wynik brzmiał 4:2, w dwumeczu 11:2, zatem widzewiacy awansowali do CLJ U-15. Relacja TUTAJ.