Widzew II Łódź – Boruta Zgierz 2:1 (2:0)

24 listopada 2021, 19:59 | Autor:

Ostatnie oficjalne spotkanie w tym roku rozegrały dzisiaj rezerwy Widzewa Łódź. Podopieczni Patryka Czubaka mierzyli się w półfinale okręgowego Pucharu Polski z Borutą Zgierz. Gospodarze przeważali, chociaż nie imponowali skutecznością, ale wystarczyło to do zwycięstwa 2:1 oraz awansu na wojewódzki szczebel rozgrywek.

Na boisku oglądaliśmy dziś aż pięciu przedstawicieli pierwszej drużyny. W bramce rozpoczął Mateusz Ludwikowski, na bokach obrony Dawid Owczarek oraz Filip Becht, w środku pola Filip Zawadzki, zaś w formacji ofensywnej Mateusz Malec. Tę ostatnią tworzyli również Ricardo Goncalves i Filip Przybułek. Na ławce zasiadł z kolei Łukasz Plichta z rocznika 2005, który kilka godzin wcześniej podpisał umowę z czterokrotnym mistrzem Polski.

Od samego początku dużo częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze. Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie już w dziewiątej minucie: pełniący rolę kapitana Daniel Chwałowski wypuścił na wolne pole Malca, ale ten w dobrej sytuacji przestrzelił. W jednej z kolejnych akcji pomocnik znów mógł mieć asystę: z rzutu wolnego dorzucił do Huberta Lenarta, lecz obrońca główkował niecelnie. Na otworzenie wyniku nie musieliśmy jednak zbyt długo czekać! W 20. minucie Przybułek wygrał pojedynek z jednym ze zgierzan i został przez niego sfaulowany w polu karnym. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się właśnie Chwałowski.

W kolejnych fragmentach nieco częściej atakował Boruta, lecz okazję do podwyższenia wyniku stworzył sobie Widzew. Goncalves podał do Bechta, ten wpadł w szesnastkę, ale dogrywał już niecelnie. W 31. minucie zrobiło się za to 2:0! Po odbiorze w środku pola Zawadzki wypuścił na wolne pole Przybułka, który mógł mijać bramkarza i strzelać, jednak zachował się bardzo altruistycznie, znajdując jeszcze Goncalvesa. Temu ostatniemu pozostało zaś tylko wpakować piłkę do siatki. W ostatnim kwadransie nie zdarzyło się już wiele ciekawego – szansę na kontaktowe trafienie dla gości miał jedynie Michał Zieliński, choć wyraźnie spudłował. Do przerwy czerwono-biało-czerwoni całkowicie zasłużenie prowadzili 2:0.

Do drugiej połowy łodzianie przystąpili bez żadnych zmian w składzie. Szybko mógł się za to zmienić wynik, bo uderzenie z dystansu Malca z trudem sparował bramkarz. Po chwili Malec znalazł też Goncalvesa, ten przycelował po długim rogu, ale znów górą był Dominik Wężyk. W 59. minucie powinno być już 3:0! Goncalves podał do Owczarka, a ten został sfaulowany w polu karnym. Do piłki po raz drugi dzisiaj Chwałowski, jednak tym razem przegrał ten pojedynek. Jak nigdy sprawdziło się przysłowie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą! Bardzo szybko z dystansu przymierzył Jakub Fudała – i pokonał Ludwikowskiego.

Trener Czubak dał szansę zmiennikom: najpierw Dawidowi Telestakowi, a po chwili także Piotrowi Bartłoszewskiemu, Mateuszowi Gołdzie i Bartłomiejowi Szadkowskiemu. Pierwszy z tego grona mógł szybko popisać się asystą, lecz po jego podaniu z rzutu wolnego Chwałowski przestrzelił. Kapitan chybił też po dograniu Gołdy. Nad poprzeczką uderzali również sam Gołda i Adam Dębiński. Łodzianie w pełni kontrolowali jednak przebieg gry, brakowało im tylko wykończenia. Nie znalazł go też Szadkowski, myląc się po świetnym odbiorze Lenarta. W końcówce do remisu starał się jeszcze jakoś doprowadzić Boruta, na szczęście i jemu się to nie udało. Widzewiacy dość pewnie wygrali 2:1 – dzięki temu wiosną rywalizować będą w wojewódzkim Pucharze Polski o awans na centralny poziom rozgrywek.

20′ (k) Chwałowski, 31′ Goncalves – 61′ Fudała