Dziś sporo atrakcji w Muzeum Widzewa

25 listopada 2021, 09:36 | Autor:

Dokładnie 111 lat temu powstał Widzew Łódź! Z tej okazji, sporą liczbę atrakcji postanowiło przygotować Muzeum Widzewa. Dziś wstęp do placówki będzie bezpłatny, a będzie można w niej oglądać nową wystawę i wysłuchać prelekcji dyrektora Tomasza Gawrońskiego.

Już od 14 listopada prezentowana jest wystawa „Przez sport do Niepodległej”, która poświęcona została widzewiakom walczącym o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Teraz zostanie jednak uzupełniona o dodatkowe materiały – związane z założeniem klubu w 1910 roku. Oprócz tego, o godzinie 16:30 dyrektor Muzeum opowie o pracy nad przygotowaniem książek dotyczących pierwszych lat Widzewa i wciąż trwających poszukiwaniach materiałów.

Co ważne, z okazji obchodów rocznicy powstania klubu, wstęp do placówki będzie całkowicie bezpłatny – poinformował profil Muzeum Widzewa na Facebooku. Odwiedzać będzie można ją w godzinach 12:00 – 18:00. Na zwiedzających czekać będą też dodatkowe atrakcje, takie jak choćby konkurs z nagrodami organizowany po popołudniowej prelekcji dyrektora.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Would love your thoughts, please comment.x