U-15: Widzew awansował do Centralnej Ligi Juniorów!

24 listopada 2021, 17:40 | Autor:

Choć w teorii wydawało się to formalnością, trampkarze Widzewa Łódź musieli dziś wykonać ten ostatni krok i utrzymać siedmiobramkową przewagę wywalczoną w pierwszym starciu z AP Juniorem Białystok. Podopieczni Tomasza Kmiecika jeszcze ją powiększyli, zwyciężyli 4:2, a wiosną zagrają w Centralnej Lidze Juniorów U-15!

Gospodarze nie zamierzali bronić wywalczonej przed czterema dniami zaliczki, tylko od razu sami przystąpili do ataku. W efekcie, już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie 1:0! Później częściej przy piłce utrzymywali się białostoczanie, jednak nie przyniosło to żadnego efektu. Po osiemnastu minutach zrobiło się zaś 2:0! Jeden z widzewiaków sfaulowany został w polu karnym, a sama jedenastka została pewnie wyegzekwowana przez jego kolegę. W końcówce pierwszej połowy Junior szukał jeszcze kontaktowego trafienia, lecz rezultat nie uległ zmianie.

Do drugiej połowy piłkarze z Białegostoku przystąpili bardzo zmotywowani, co przyniosło skutek w postaci kontaktowego gola już po czterech minutach! Goście przeważali i starali się wyrównać, ale ich zapędy ostudzili widzewiacy, pokonując bramkarza po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Przybysze z Podlasia błyskawicznie odpowiedzieli na 2:3, lecz drugi tego dnia rzut karny spowodował, że podopieczni trenera Kmiecika odzyskali dwubramkową przewagę. W końcówce obie drużyny szukały jeszcze kolejnych trafień, jednak żadnej się to nie już udało.

Ostatecznie trampkarze Widzewa wygrali 4:2, a w dwumeczu aż 11:2, co oczywiście oznacza, że w rundzie wiosennej rywalizować będą w Centralnej Lidze Juniorów U-15! To drugi raz w historii klubu, gdy czerwono-biało-czerwoni wezmą udział w tych zmaganiach – pierwszy, przed rokiem, zakończył się spadkiem. Miejmy nadzieję, że tym razem młodym piłkarzom z al. Piłsudskiego pójdzie dużo lepiej i na dłuższy czas utrzymają miejsce na szczeblu centralnym.

U-15: Widzew Łódź – AP Junior Białystok 4:2 (2:0)