A. Kudelska: „Dużo lepiej się gra, gdy wszystkie punktujemy”

24 stycznia 2023, 13:30 | Autor:

W czwartym meczu ligowym tego roku widzewianki wygrały u siebie z AZS II Poznań 90:48, przełamując tym samym złą serię 9 przegranych meczów z rzędu. Co po zakończonym spotkaniu powiedziała kapitan zespołu Anna Kudelska?

Kapitan drużyny podkreślała, że spotkanie odznaczyło się dość dużą skutecznością całego zespołu Widzewa, co w poprzednich meczach nie było taki oczywiste. „Od początku byłyśmy zmobilizowane po środowym meczu z Wisłą. Wiedziałyśmy, że będzie bardzo ciężko, bo do ostatniej chwili nie wiedziałyśmy w jakim składzie przyjadą rywalki, bo wiadomo, że mają zaplecze Ekstraklasy, więc byłyśmy przygotowane, że będzie to bardzo mocne zestawienie. Cieszyłyśmy się, że dałyśmy radę, bo mimo wszystko był to dosyć wysoki wynik, a nie wygrana kilkoma punktami. W końcu była również skuteczność na bardzo dobrym poziomie, gdzie wcześniej to u nas kulało. Dużo lepiej się gra, gdy wszystkie punktujemy, każda może oddać rzut i nie bazujemy na jednej zawodniczce. Cieszymy się, bo ten sezon jest jaki jest i musimy szukać punktów, gdzie tylko możemy.” – powiedziała zdobywczyni 12 punktów.

Przyczyną lepszej gry z pewnością był fakt, że w minionych tygodniach do gry powróciły kontuzjowane zawodniczki. „Dziewczyny wróciły do nas po urazach. Emilia miała zadanie w tym meczu, żeby nie spaść za 5 fauli, żeby móc ciągle grać. Jak widać po punktach i grze, jest nam potrzebna pod koszem i w zbiórkach. Wraca też Aida i dla niej są to cenne mecze – dziś również dała świetną zmianę. Przed nami są jeszcze dwa bardzo ważne spotkania z Aleksandrowem i Gorzowem, więc musimy być bardzo skoncentrowane, żeby te starcia wygrać i gdzieś jeszcze szukać tych punktów.” – skomentowała kapitan Widzewa.

Zwycięstwo po tak długiej serii porażek ma też niebagatelny wpływ na nastroje w zespole. „To było takie spotkanie, gdzie w końcu nie musiałyśmy schodzić ze spuszczoną głowa i wstydzić się za jakieś głupie straty. Wiadomo, że takie rzeczy zawsze mogą się wdać, ale dzisiejszy mecz pokazał, że każda z nas otworzyła głowę. Jesteśmy bardzo zadowolone z wyniku, bo nie wygrywamy kilkoma punktami, tylko z dużą przewagą. Każda z nas mogła dziś pograć i dać z siebie 100% i widać to było dziś, patrząc na wynik i indywidualne statystyki dziewczyn.” – dodała na koniec Anna Kudelska.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x