Wiosną drobne zmiany w funkcjonowaniu loży prezydenckiej

24 stycznia 2023, 17:51 | Autor:

Tak zwana loża prezydencka na stadionie Widzewa to główna oś niezgody pomiędzy władzami klubu a miejskimi urzędnikami, a także jej najwyraźniejszy symbol. Wiosną dojdzie do pewnych zmian w funkcjonowaniu tego miejsca, ale nie mamy na myśli kompromisu zwaśnionych stron.

Przy al. Piłsudskiego chcieliby móc zarządzać lożą na wyłączność. Tak, jak dzieje się to chociażby na drugim łódzkim obiekcie, zlokalizowanym przy al. Unii. Tam decyzje o tym, kto zasiądzie w najbardziej prestiżowym miejscu stadionu podejmuje tylko Łódzki Klub Sportowy. Po wschodniej stronie miasta sposób zarządzania tą przestrzenią był inny. Znajdowało się ono w gestii urzędników, którzy udostępniali klubowi połowę miejsc. Widzewiacy, tak jak ich sąsiedzi, chcieli być w tej kwestii niezależni, co tłumaczyli także potrzebą kontroli, kto pojawia się w loży, skoro są organizatorami imprezy masowej.

Miasto Łódź nie było zainteresowane zmianą zasad, przy okazji narósł potężny konflikt, który finalnie doprowadził do tego, że loża prezydencka w dużej części rundy jesiennej stała pusta. Widzew zabrał z niej z ufundowane przez klub wyposażenie, a obrażeni urzędnicy przestali ją odwiedzać przy okazji meczów czerwono-biało-czerwonych. Wydawało się, że taki stan rzeczy będzie miał miejsce także wiosną, ale to się nieznacznie zmieni.

Konkretnie chodzi nie o wnętrze prestiżowego sky boksa, ale o miejsca na trybunie głównej, znajdujące się przed lożą. Jak podał serwis „Łódzki Sport”, włodarze RTS postanowili włączyć je do terenu imprezy masowej, w związku z czym będą mogli sprzedawać na nie bilety lub wydawać zaproszenia dla gości. Oczywiście bez możliwości wejścia do środka, jeśli nie dojdzie do konsensusu w tej sprawie. Wcześniej miejsca nie były włączone w teren imprezy masowej, tak jak w przypadku innych lóż, ponieważ serwowany jest na nich alkohol.

Jak czytamy na łamach portalu, decyzję tę zaakceptowali sami urzędnicy, którzy wydali zgodę na zmiany. „Jako organizator, wynajmujący na potrzeby meczu cały stadion, musimy mieć pełną kontrolę nad osobami, które wchodzą na teren imprezy masowej. Dlatego w jej zakres włączyliśmy wszystkie miejsca zewnętrzne na trybunach. Wniosek został zaakceptowany przez Urząd Miasta Łodzi” – komentował rzecznik prasowy Marcin Tarociński.

Powstaje więc naturalne pytanie, czy w relacjach na linii WidzewMiasto właśnie nastąpiło drobne ocieplenie stosunków, czy była to jedynie sprytna zagrywka klubowych decydentów, być może przeoczona przez urzędników? Póki co, nie znamy na nie odpowiedzi.

Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Alan
1 rok temu

Nigdy sie nikomu nie dogodzi i nie będzie traktowania po równo tak samo oni mogą powiedzieć że ich nie równo przez ponad 5 lat traktowali bo mieli tylko trybunę a Widzew cały stadion.

JANEK
Odpowiedź do  Alan
1 rok temu

Dokładnie ale tu nikt tego nie rozumie .W Krakowie też nie każdy ma po równo i nie każdy stadion tyle samo kosztował , tak samo Turynie Monachium Madrycie Rzymie Londynie Manchesterze itp itd

Buła
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

xDDD Przecież nawet tej jednej trybuny nie zapełnialiście, po co Wam więcej? Nawet teraz zamykacie jedną. A już jakieś pierdoły typu Monachium. Przecież tam wybudowano jeden stadion na potrzeby klubu generującego większe zapotrzebowanie. TSV miał po równo prawa na Alianz Arenie. Ale nie był w stanie utrzymać po równo obiektu więc sprzedał swoje działy Bayernowi. U nas miasto utrzymuje stadiony (spółki miejskie nimi zarządzające generują milionowe straty). Zgadnij który stadion generuje większe koszty? Co do tej równości to dlaczego Widzew musiał grać po SMSach, Byczynach, nawet chyba z 2 mecze w jeszcze innych miastach podczas budowy (co zmniejszyło koszty budowy)… Czytaj więcej »

RedMan
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

No dokładnie. Dobrze raz typie powiedziałeś. W tych miastach nie jest po równo bo jest według potrzeb. Jeśli w Łodzi miało by być według potrzeb to wy powinniście mieć stadion na max 10tys. widzów a Widzew na 22-25 tys. bo takie jest zapotrzebowanie. Więc koleżko wy na tym nie po równo powinniście wyjść gorzej niż macie. Na tą chwilę miasto was gloryfikuje, dokłada do was bo wam kibicuje. I to jest bardzo nie fair. Budowa za dużego, generującego straty dla miasta stadionu to jest nie gospodarność i za to władze powinny odpowiedzieć!

JANEK
Odpowiedź do  RedMan
1 rok temu

Koleszko west ham ma stadion na 60 tys a Chelsea na 40 tys i gdzie tu twoja logika ?

Seba UK.dawniej ELKP.
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Już Ci mówię. W UK klubu są właścicielami swoich stadionów i każdy buduję na jaki go stać i jaki jest mu potrzebny. Mieszkam tu to wiem

JANEK
Odpowiedź do  Seba UK.dawniej ELKP.
1 rok temu

To chyba nie wiesz że west ham ma stadion który byl budowany na olimpiadę w okolicach stratford wiem bo też tam mieszkałem w okolicy

Polska
Odpowiedź do  Alan
1 rok temu

Niemal w tej samej cenie oni mieli jedną trybunę, a my cały stadion. Po 5 latach Zdanowska i jej przeplatani urzędasy dobudowali 3 trybuny na Kaliskim wykładając grube miliony. W międzyczasie Zdanowska z budżetu miasta Łodzi wykłada kolejne miliony na halę obok Atlas Areny. Teraz stoją 2 hale obok siebie. Farsa i kpina. Proszę widzewiaków o ustalenie ile kosztowały 3 trybuny i hala dla przeplatanych, aby jako Widzew domagać się tej kwoty od Zdanowskiej, bo to jest gruby wał i nie możemy o tym zapomnieć. Kasa dla Widzewa za 3 trybuny i halę!

JANEK
Odpowiedź do  Polska
1 rok temu

Jaka farsa ???? Na tej hali grają siatkarki LKS czyli czołowa drużyna w tym kraju która niedawno była mistrzem Polski wicemistrzem Polski i brązowym medalistą dwukrotnie a od kilku lat reprezentuje Łódź w lidze mistrzyń a co do kasy za stadiony to policz sobie ile ŁKS stracił na tym przez 5 lat na jednej trybunie gdy Widzew miał cały stadion i ile na tym zyskał . W samej ekstraklasie to jest kilka milionów w plecy gdy ŁKS grał na jednej trybunie i co mecz był komplet widzów a gdyby był cały stadion to spokojnie by ponad 10 tys przychodziło wtedy… Czytaj więcej »

Łukasz
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Przyjmij do wiadomości że wy pewnego pułapu frekwencji nie pokonacie. Nawet za darmochę w postaci wejścia na kartę łodzianina średnia widzów nie przekroczy 10 koła. I na tyle miejsc powinniście mieć stadion.

Vigo
Odpowiedź do  Łukasz
1 rok temu

Łukaszu ,oni szydzili z nas że mamy kibiców zza granicy Łodzi. A sami chcą aby przyjeżdżali do nic kibice z województwa.Tacy są „rodowici”…

Jura
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

„ŁKS grał na jednej trybunie i co mecz był komplet widzów”. Nie łżyj.

Mr1910
Odpowiedź do  Alan
1 rok temu

Teraz mają stadion za 3 razy tyle co my i sponsora załatwionego przez miasto, bo powiązanego z firmą DELL. Ergo teraz na pewno nic nie powiedzą. Jeśli na jednym stadionie są takie, a takie zasady korzystania z loży prezydenckiej, to i na drugim winny być te same. Inaczej jest burdel. W tym wypadku nie ma dobrej woli władz miasta, żeby być fair wobec obu klubów.

JANEK
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

Jak Boniek prezes PZPN wam chciał sponsorów załatwiać z Włoch czy tam Leeds to było dobrze ????? Albo jak wam mistrzostwa Świata młodzieżówki załatwił czy grę mlodzieżówki Polski na waszym stadionie to było dobrze ???

roberto
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Do Admina. Tą wypowiedzią totalnie określił sie kim jest. To jest jeszcze forum Widzewa cz łks? Niech idzie na swoje forum.

Vigo
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Zauważ subtelną „różnicę” na Widzewie mistrzostwa były w rozsądnej cenie a nie przesłonę…

Andrzej. S
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

No nie.
Pan Boniek kimkolwiek by nie był i jakiej funkcji nie pełnił zawsze podkreślał że jest widzewiakiem i Widzewowi dobrze życzy i kibicuje.
Wasza legenda niejaki Sypniewski skończył niedawno jak menel na Bałutach.
Ot taka różnica poziomów.

Olek
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

3 razy tyle to cię poniosło trochę bo nasz stadion kosztował około 130-150 mln a ich z 240 mln-250 mln zl

Mr1910
Odpowiedź do  Olek
1 rok temu

Ok masz rację ich 260 milionów nasz 130. Powinno być dwa razy tyle. Choć nawet dwa razy tyle wygląda żenująco!

Maradona
Odpowiedź do  Olek
1 rok temu

Ale to nie koniec, bo za chwilę zaczynają remont Al. Unii, będą poszerzać ulice, dokładać parkingu i przystanek… Do tego muzeum, restauracja, Ty myślisz że oni jak Widzew zrobia to z własnych środków? Naiwny jesteś czy co??

RedMan
Odpowiedź do  Alan
1 rok temu

Typie oni czyli Wy, nie udawaj Widzewiaka. Wracaj na swój pusty stadion

Widzewtoya
Odpowiedź do  RedMan
1 rok temu

To nie Alan tylko Anal

Mario
Odpowiedź do  Alan
1 rok temu

Chłopie ale oni tej trybuny nie zapełniali a my cały stadion tak.
Więc nie baw się w brednie bo nie potrafisz.

JANEK
Odpowiedź do  Mario
1 rok temu

Brednie ??? Ja to widzę co mecz komplet
http://www.90minut.pl/liga/1/liga10549.html

Normalny
1 rok temu

Kod na sobotnie spotkanie sektor B6 – 286394016

Mar
1 rok temu

To nie sprytna zagrywka klubowych dycydentow, być może przeoczona przez urzedasow, tylko STRZAL WE WLASNE KOLANO. Teraz decyzji cofajacej w życiu nie uzyskacie. Tak po raz kolejny UM wykolegowal naszego doktora prawa. Interesujące, czy ten gość złożył kiedykolwiek merytoryczne, skuteczne doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. O jednym doniesieniu wiemy, że nie ta flagę w bagażniku woził jako prezes, o która go posadzono… nie wiemy czy będzie skuteczne

Last edited 1 rok temu by Mar
Krystian
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Mar na prezesa!!!

Mike nieżelazny
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

byś poszedł załatwił, pogadał i byłoby jak trzeba, a tak nie jest.
Pokaż, że potrafisz, wiesz jak, wszystkich znasz, jesteś gość z miasta pewnie to i limuzyną pojedziesz pod UMŁ.
Prezes zły, piłkarze słabi, a ta trawa też, jakaś taka mało zielona.

Mar
Odpowiedź do  Mike nieżelazny
1 rok temu

Nie ja biorę gruby szmalec za pierdzenie w stołki. Nie trzeba znać ludzi, by wiedzieć jak używać w walce instrumentów dozwolonych prawem. I nie mam tu na myśli durnych petycji do UM jako kampanii wyborczej pod przykrywką pomocy Widzewowi, petycji, gdzie z góry wiadomo, że nadają się tylko na olanie ciepłym moczem, co oczywiście zawsze ma miejsce.

Red Army
1 rok temu

Dlaczego nikt tym szujom z urzędu nie zada konkretnych pytań w telewizji ? Dlaczego na al,srunii mogą zarządzać całą lożą,a na Widzewie nie. Do telewizji z tymi wsiarzami.

Last edited 1 rok temu by Red Army
JANEK
Odpowiedź do  Red Army
1 rok temu

Mówisz o Makisie ???? To zadaj to pytanie lub inne Piotrowi Szorowi który tam dyrektorem jest

Mike nieżelazny
Odpowiedź do  Red Army
1 rok temu

której ? :D ja bym poczekał sami do nas przyjdą

Mr1910
Odpowiedź do  Red Army
1 rok temu

Grabarz ma dobre układy w urzędzie, a nasz prezes nie dlatego nie kumam czemu nasz prezes chce z nim współpracować. Gdyby grabarz był fair, to by powiedział publicznie, że zasady powinny być takie same dla obu klubów. Jednak on nigdy nie powie, że silny ŁKS to silny Widzew.

JANEK
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

A ty byś powiedział tak o kimś kto cie okrada z historycznej nazwy Rycerze Wiosny i Serce Łodzi i je opatentowuje ??? Albo o kimś co co chwila płacze że dlaczego ŁKS ma tak a my nie i pisze jakies listy donosy na ŁKS ???

ŻBC
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Kto Cię z czego okrada? To, że była Prezes miała dziwne pomysly, to nie jest wina Pana Drożdża – za jego kadencji nazwy wróciły do was. A „Serce Łodzi” nie ma nic wspólnego z ŁKS-em.

JANEK
Odpowiedź do  ŻBC
1 rok temu

Nic nie wróciło sprawdź sobie w internecie w Urzędzie Patentowym ,Stamirowski obiecywał że wróci i nie dotrzymał słowa ,tak samo on też był w tym zarządzie co Pajączek co to robili i na pewno nie był to pomysł Pajączek bo ona akurat to nic do ŁKS nie miała bo była tylko tutaj pół roku czy rok i z tym mostem nie była związana i z jego animozjami między klubami i kibicami , ,a piosenka ŁKS em bije serce Łodzi mówi ci coś ?

Last edited 1 rok temu by JANEK
Jura
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

„piosenka ŁKS em bije serce Łodzi mówi ci coś ?” Nie, nic mi nie mówi – w życiu nie słyszałem.

RedMan
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Rycerze wiosny tak jak w zeszłym roku XD buhahaha. Wiosna was zweryfikuje i kolejny rok w 1 lidze będziecie kiblowac.

JANEK
Odpowiedź do  RedMan
1 rok temu

Przypomnieć ci gdzie wy byliście jak ŁKS grał w ekstraklasie ? W 2 lidze .Krótka pamięć masz bo akurat tylko ostatnia wiosnę pamiętasz a nie pamiętasz tej co ŁKS grał w finale barazu z Łęczna lub tej gdzie wywalczył awans do ekstraklasy lub innych wcześniej w 2 lidze czy 3 lidze jak robili awanse rok po roku aż do ekstraklasy

RedMan
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Ja tam najbardziej z tych waszych awansów pamiętam ten kupiony od Drwęcy Nowe Miasto. No i spadek z hukiem z ekstraklasy :D

Łukasz
Odpowiedź do  RedMan
1 rok temu

W punkt bracie. :)

Red Army
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Finał barażu z Łęczną to akurat pamięta się….piękny to był wieczór :) I ten szloch arndta cioty.

Mar
Odpowiedź do  Red Army
1 rok temu

Widzisz kolego – jedno mądre konkretne w .uj stwierdzenie ..dlaczego nikt nie piętnuje problemu w telewizji… Dlatego właśnie postokroc pisze, że nasz Zarząd na czele z doktorkiem prawa to takie sieroty na ciepłych stołkach dojace Widzew póki mogą…to samo się tyczy tego,.co ma Widzew w sercu

Łukasz
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Widzew w sercu łks w d.pie. Tyle w temacie triki.

Vulcan
1 rok temu

Panowie i panie. Jest szansa na zwolnienie miejsca na c. Potrzeba 2 biletów. Proszę o kontakt. [email protected]

prince
1 rok temu

Oś to nie kość.

46
0
Would love your thoughts, please comment.x