Widzewiacy rozpoczęli mikrocykl przed Pogonią

24 stycznia 2023, 15:28 | Autor:

Drużyna Widzewa wróciła dziś do treningów w kraju. Piłkarze Janusza Niedźwiedzia rozpoczęli tym samym przygotowania do sobotniego meczu z Pogonią Szczecin, którym zainaugurują rundę wiosenną Ekstraklasy.

Ostatnie zajęcia w Polsce odbyły się dwa tygodnie temu. Później łodzianie przebywali na zgrupowaniu w Turcji, a po powrocie dostali dwa dni wolnego. Tak jak przed wyjazdem na obóz, korzystali z boiska w Wiśniowej Górze. Niestety tego ze sztuczną nawierzchnią, przez co nie można mówić o komforcie przygotowań do pierwszego wiosennego starcia o stawkę. Przez ostatnie półtora tygodnia widzewiacy ćwiczyli bowiem na naturalnej płycie, a zmiana typu użytkowanej murawy nigdy nie jest dobra, zarówno dla „czucia” piłki, jak i zdrowia zawodników.

Indywidualnie trenowali kontuzjowani w ostatnim czasie Martin Kreuzriegler oraz Kristoffer Normann Hansen. Szczególnie sytuacja tego pierwszego jest kłopotliwa, ponieważ jesienią należał on do kluczowych graczy. Wszystko wskazuje na to, że Austriak przeciwko Pogoni nie będzie mógł wystąpić. Pozostali piłkarze są obecnie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

W kolejnych dniach zespół Niedźwiedzia pracować będzie raz dziennie (dziś zaliczył także siłownię), a w piątek odbędzie trening na głównym boisku stadionu przy Piłsudskiego. Na ten dzień zaplanowano także briefing prasowy, poświęcony meczowi z „Portowcami”.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x