WTM Awards 2022 – Najważniejsze wydarzenie

23 stycznia 2023, 20:21 | Autor:

Czas na ostatnią odsłonę trwającego przez kilka ostatnich tygodni plebiscytu Widzewskie Trofea Mistrzów – WTM Awards 2022! Dziś rozpoczynamy głosowanie w kategorii „Najważniejsze wydarzenie”. Poznajcie piątkę nominowanych przez naszą Redakcję!

Ubiegły rok był obfity w ważne wydarzenia, w większości pozytywne, choć i negatywnych trochę by się znalazło. W plebiscycie skupiamy się jednak wyłącznie na tych pierwszych. Które z nich było najbardziej istotne dla losów Widzewa? Zdecydujcie sami! Oto pięć naszych kandydatur:

1. AWANS DO EKSTRAKLASY FUTSALISTÓW WIDZEWA

To największy sukces w krótkiej historii futsalowej sekcji. Podopieczni Marcina Stanisławskiego zapewnili sobie promocję na najwyższy szczebel w kraju na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu. Kropkę nad i postawili pokonując na własnym parkiecie Futbalo Białystok 5:2. W elicie, jak na całkowitego beniaminka, wiedzie im się dobrze. Na półmetku rozgrywek zajmują miejsce w środku tabeli, co z pewnością zadowala włodarzy tej halowej odmiany futbolu.

2. AWANS DO EKSTRAKLASY PIŁKARZY WIDZEWA

Kibice Widzewa czekali na ten moment osiem długich lat. Po upadku spółki Sylwestra Cacka i reaktywacji klubu właśnie piłkarska Ekstraklasa wydawała się być rajem, do którego chciało powrócić cała społeczność. Dzięki staraniom wielu osób na przestrzeni minionych sezonów udało się, choć droga do elity wcale nie była usłana różami. Być może dzięki temu sukces smakował jeszcze bardziej. Przypomnijmy, że losy awansu warzyły się do ostatniej kolejki, a decydujące okazało się zwycięstwo 2:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

3. BRANDING STADIONU ORAZ AUTOKARU

Poprzednie zarządy często obiecywały upiększenie stadionu, ale nie potrafiły planów wcielić w życie. Dokonała tego obecna ekipa, przystrajając obiekt zarówno z zewnątrz (zasłonięcie siatki na elewacji wielkoformatowymi banerami czy wymiana i dodanie drugiego herbu na ścianach trybuny głównej), jak i w środku (tunel prowadzący na boisko zyskał napis „Widzew jest niezniszczalny”, będący cytatem Jerzego Kopy, trenera Legii Warszawa w latach 80). Postanowiono także okleić klubowy autokar, który wszędzie gdzie się pojawi, zwraca na siebie uwagę i jasno podkreśla, kto nim podróżuje. Warto przy tym docenić kibiców, ponieważ zmiany te nie byłyby możliwe, gdyby nie ich zaangażowanie finansowe w programie Widzew Plus.

4. TRZECIE MIEJSCE W RUNDZIE JESIENNEJ EKSTRAKLASY

Po awansie do Ekstraklasy władze klubu zachowały odpowiednią dawkę pokory, wyznaczając skromny cel, jakim miało być utrzymanie w najwyższej klasie. Przed startem sezonu kibice w większości podzielali tą ostrożność, a niektórzy eksperci wieszczyli Widzewowi spadek. Bardzo się pomylili, gdyż łodzianie zostali okrzyknięci rewelacją rundy wiosennej, kończąc ją na trzecim miejscu w tabeli! Bez względu na to, czy tak wysoką lokatę uda się utrzymać przez całe rozgrywki, drużyna sprawiła fanom bardzo miły czas przerwy zimowej. Podium przez cały ten czas, to wielka rzecz!

5. WYGRANE DERBY NA NOWYM STADIONIE PRZY AL. UNII

W sezonie 2021/2022, dającym czerwono-biało-czerwonym awans do Ekstraklasy, zespół odniósł osiemnaście zwycięstw. Każde było tak samo wartościowe i złożyło się na końcowy sukces. Były jednak wygrane, które smakowały wyjątkowo nawet mimo, iż za nie także przyznawano jedynie trzy punkty. Takim triumfem były bez wątpienia majowe Derby Łodzi, wyjątkowe z dwóch powodów. Po pierwsze, przyniosły Widzewowi przełamanie w starciach z odwiecznym wrogiem po ponad dwunastu latach przerwy. Po drugie, zapisały się w historii jako pierwsze rozegrane na nowym stadionie przy al. Unii.

Głosować można przez cztery dni, do 27 stycznia włącznie (poniżej lub w prawym górnym rogu strony głównej). Wyniki pozostaną jednak nieznane, a ogłosimy je dopiero na sam koniec plebiscytu. Zapraszamy do zabawy!

Co powinino otrzymać nagrodę WTM Awards 2022 w kategorii "Najważniejsze wydarzenie"?

  • Awans piłkarzy do Ekstraklasy (75%, 916 Głosów)
  • Trzecie miejsce w rundzie jesiennej Ekstraklasy (13%, 163 Głosów)
  • Wygrane Derby Łodzi na nowym stadionie przy al. Unii (9%, 108 Głosów)
  • Awans futsalistów do Ekstraklasy (2%, 19 Głosów)
  • Branding stadionu i autokaru (1%, 11 Głosów)

Liczba głosów: 1 217

Loading ... Loading ...
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Would love your thoughts, please comment.x