A. Kudelska: „Jeszcze dużo pracy przed nami”
13 listopada 2020, 09:44 | Autor: Kamil
Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odniosły w czwartkowy wieczór koszykarki Widzewa Łódź. Podopieczne Piotra Niewiadomskiego pokonały MOSiR Bochnia 70:66, a sporą rolę odegrała Anna Kudelska, która zdobyła dwadzieścia cztery punkty. Co powiedziała po zakończeniu spotkania?
Łodzianki ponownie roztrwoniły wysoką przewagę, ale finalnie dowiozły wygraną do końcowej syreny. „W każdym spotkaniu dobrze zaczynamy, następnie przychodzi kryzys i na własne życzenie musimy gonić. Nie wiemy, z czego to wynika, bo na treningach sumiennie pracujemy nad wszystkimi ważnymi elementami. Prowadziliśmy już kilkunastoma punktami, a skończyło się tylko czterema przewagi. Jeszcze dużo pracy przed nami, ale mam nadzieję, że w końcu przyjdzie solidne zwycięstwo” – stwierdziła po meczu Kudelska.
Koszykarki Widzewa miały spore problemy ze zbyt dużą liczbą przewinień. „Na początku mecz był bardzo agresywny, a sędziowie niczego nie odgwizdywali. Później całkowicie się to odmieniło – każde dotknięcie kończyło się faulem. Musiałyśmy się od tego zdystansować, bo miałyśmy mnóstwo przewinień. W końcówce trochę nas zabolało, że Wiktoria Stępień musiała opuścić parkiet, ale cieszę się, że wytrzymałyśmy. Jak to się mówi, kosz równa się emocje i każde spotkanie to udowadnia” – powiedziała wychowanka łódzkiego klubu.
Kudelska jest świadoma, że czerwono-biało-czerwone wciąż nie grają równo, a przed nimi jeszcze dużo pracy. „Gdy już trochę przełamałyśmy te nowe kosze, to nie mogłyśmy znaleźć lepszej gry w defensywie. Mamy bardzo równy zespół, próbujemy każdej opcji. Co nam na razie najlepiej wychodzi? Zależy od przeciwnika. To, co nam wyszło tydzień temu z Gorzowem, teraz już nie podziałało. Musimy na biegu pomyśleć, co nam przyniesie lepszą grę w obronie, a do tego zdobywać jak najwięcej punktów” – zakończyła widzewianka.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska