Aktualizacja FC: Drezdenko

10 marca 2013, 20:24 | Autor:

Prezentujemy kolejną historię z cyklu „Opisy fan clubów”. Tym razem na tapetę bierzemy fanatyków Widzewa z odległego Drezdenka. Zapraszamy do lektury!

Położone w północno – wschodniej części województwa lubuskiego dziesięciotysięczne Drezdenko znane jest w Polsce głównie z handlu samochodami i fan clubu Widzewa Łódź. Jak to się stało że w oddalonym o ponad 300 kilometrów od Łodzi miasteczku pojawili się kibice RTS-u?

Aby poznać odpowiedź na to pytanie należałoby cofnąć się do lat 95/ 96 kiedy to sukcesy Widzewa na arenie krajowej i międzynarodowej spowodowały rosnącą sympatię do Łódzkiego Klubu wśród młodych  mieszkańców naszego miasta. W 1998 roku nadarzyła się okazja aby zobaczyć mecz Widzewa na stadionie. Wtedy to w położonych w niedalekiej odległości  Wronkach  Widzew rozgrywał swój wyjazdowy mecz z miejscową Amicą. Z okazji tej skorzystało kilku chłopaków z Drezdenka, którzy zasiedli na sektorach gospodarzy. Po tym meczu sympatia kilku osób przerodziła się w miłość do Dumy Łodzi. Pojawiły się także plany następnych wyjazdów na mecze. Kolejnym meczem na którym pojawili się Widzewiacy z Drezdenka był ponownie mecz Amica – Widzew rozegrany 9 kwietnia 2003 roku. Jednak tym razem fani z naszego miasta zasiedli już oficjalnie na sektorze gości. Podczas tego spotkania zostały zawarte pierwsze znajomości z innymi kibicami RTS- u. Następnie przyszedł czas na debiut drezdeneckich fanatyków  przy Alei Piłsudskiego który miał miejsce 21 sierpnia 2004 roku podczas wygranego 1:0 spotkania ze Szczakowianką Jaworzno. Nasz Fan Club zaczął się rozrastać i organizować co spowodowało powstanie flagi reprezentującej nasze miasto, której debiut przypadł na wyjazdowy mecz z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski 22 listopada 2004 roku.

1

Mimo otaczających nas wrogich terenów okazało się że chętnych kibicowaniu Widzewowi w naszym mieście jest znacznie więcej niż dotychczas co wpłynęło na częstotliwość wyjazdów i   wzrost liczby kibiców z Drezdenka jeżdżących na mecze ukochanego klubu. Dwucyfrowe liczby wyjazdowe stały się czymś zupełnie normalnym. Najlepszy wynik wyjazdowy zaliczyliśmy podczas meczu ze Stilonem w Gorzowie 11 kwietnia 2009 roku, gdzie na  gorzowskim stadionie zasiadło nas blisko 40 osób. Na meczu tym została zaprezentowana nasza oprawa przygotowana wspólnie z FC WLKP.

Bez tytułu

Maksymalnie do dziesięciu osób wspieraliśmy także Ruch Chorzów,  podczas ich wojaży w zachodnie rejony Polski. Nasza aktywność na szlaku kibicowskim przerodziła się także w aktywność na mieście gdzie powstało wiele prac sławiących łódzki klub.

Bez tytułu

1

Tak jak i inne fan cluby wydaliśmy tez sporo naszych gadżetów. Było to min. 3 edycje szali, 4 edycje vlepek, 2 edycje smyczek, skarpetki, t-shirty, połówki, bluzy, spodnie. Oprócz typowych gadżetów powstały  także okazjonalne wpinki wydane ku pamięci  naszego kolegi ŚP.’’ Żukera’’.

W lutym 2010 roku zorganizowaliśmy piłkarski halowy turniej FC Widzewa o tytuł burmistrza Drezdenka. Na turnieju tym bawiło się grubo ponad sto osób z różnych widzewskich FC, a cały turniej wygrali najlepiej dysponowani piłkarsko Widzewiacy z Wronek. Tegoż samego roku w grudniu na miejskim telebimie pojawiły się Bożonarodzeniowe i Noworoczne życzenia od członków naszego FC dla mieszkańców Drezdenka. Dnia 25 września 2011 roku zorganizowaliśmy dzieciom ze Świetlicy  Profilaktyczno – Wychowawczej wyjazd autokarowy na mecz Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok. Mecz ku radości dzieci i wszystkich zgromadzonych na stadionie zakończył się efektowną wygraną RTS- u, co sprawiło że dzieciaki były pod ogromnym wrażeniem gry piłkarzy a także atmosfery na stadionie. Uczestniczyliśmy także w wielu   akcjach zorganizowanych przez kibicowską brać.

1

Na rok 2013 przypada 10 – lecie istnienia FC Drezdenko. Przez te 10 lat na meczach Widzewa przewinęło się w sumie 70 osób z Drezdenka. Obecnie Fan Club liczy kilkadziesiąt mniej lub bardziej aktywnych osób. W 2012 roku aktywność naszego FC nieco spadła, ale w weekendowe wieczory nadal często słychać widzewskie pieśni niosące się po całej okolicy. W przyszłość patrzymy więc z optymizmem i wszystko wskazuje na to że jeszcze przez wiele lat kibice z naszego miasta będą obecni w kibicowskim życiu Dumy Łodzi.

 

Z pozdrowieniami
FC Drezdenko!