Rawa nie śpi…

11 marca 2013, 23:07 | Autor:

Na nasz mejlowy adres ([email protected]) napłynął list kibiców z Rawy Mazowieckiej, w którym wspominają oni o aktualnej sytuacji w Rawie i okolicach. Zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem:

Rawa nie śpi…

Ostatnie tygodnie były niezwykle pracowite dla naszego Fanclubu.

W połowie lutego doprowadzaliśmy do podpisania umowy o współpracy, na mocy której nasz klub objął patronat nad Gimnazjum nr 1 w Rawie Mazowieckiej. Śmiało możemy powiedzieć, że mamy pierwszą oficjalną, widzewską szkołę w mieście :-)

Idąc tropem zachęcania młodego pokolenia do aktywnego włączenia się w życie kibicowskie i propagowania pozytywnych wzorców kibicowania podjęliśmy kilka inicjatyw.

Pierwszą z nich był Konkurs Wiedzy o Widzewie, który odbył się w rawskim Gimnazjum 1 marca br. Do konkursu przystąpiło 26 uczestników. Jak się później okazało poziom zaprezentowanej przez nich wiedzy był bardzo wysoki. Uczniowie odpowiadali na 37 zamkniętych pytań dotyczących historii RTS Widzew, czasów obecnych oraz spraw związanych z FC Rawą oraz ogółem ruchu kibicowskiego.

4 marca w Zespole Szkół w Cielądzu (podstawówka+gimnazjum) odbyło się spotkanie z piłkarzami łódzkiego Widzewa – Milosem Dragojeviciem oraz Sebastianem Radzio. W spotkaniu wzięło udział ok. 300 dzieciaków oraz całe grono pedagogiczne.
Spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją krótkiego filmu „Dlaczego Widzew?” przybliżającego kilka najpiękniejszych chwil z historii naszego klubu. Po prezentacji piłkarze powiedzieli kilka słów o sobie, po czym pytania zadawali uczestnicy, młodzi pytali dosłownie o wszystko – od pytan typu „jak  najłatwiej zdobyć bramkę po sprawy finansowe.
Po serii pytań ze strony dzieciaków i prowadzącego odbył się quiz wiedzy o Widzewie, podczas, którego rozdajemy wiele nagród.
Ostatnim punktem spotkania był pokaz umiejętności technicznych oraz konkurs rzutów karnych. Po spotkaniu był czas na wspólne zdjęcia z piłkarzami oraz rozdawanie autografów.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkową smyczkę oraz rozdajemy wiele innych gadżetów – vlepki, kalendarze, plakaty, gazetki, płytki.

Kilka zdjęć z Cielądza:


Idąc za dalej za ciosem…

11 marca odbywa się spotkanie z piłkarzami w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Nobllistów w Rawie Mazowieckiej. Przybywają do nas Maciej Mielcarz oraz Emerson Carvalho.

Na początku spotkanie piłkarze powiedzieli kilka słów o sobie, następnie odpowiadali na pytanie uczestników. Zaprezentowaliśmy filmiki „Dlaczego Widzew?” oraz inne filmiki zachęcające do jeżdzenia na mecze.

Kolejnym punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Widzewie. Nagrodziliśmy łącznie 26 osoby, czyli wszystkich uczestników.

Nagrody wręczyli nasi piłkarze.

Następnie odbył się quiz dla uczestników spotkania, w którym było do wygrania wiele atrakcyjnych nagród.

Po quizie Emerson zaprezentował kilka sztuczek technicznych.

Na zakończenie spotkania tradycyjnie już wspólne zdjęcia z piłkarzami i autografy.
Podczas spotkania rozdajemy – smycze, szale, vlepki, kalendarze, książki, plany lekcji, długopisy, skarpetki oraz wiele innych rzeczy.

Kilka zdjęć z Rawy:

Dodam również, że informacja o spotkaniu pojawiała się od kilku tygodni na telebimie w centrum miasta

Na zakończenie ogromne podziękowania dla Figla i OSK „Tylko Widzew” za nieocenioną pomoc organizacyjną i materialną.

ps. Rawa nie śpi – Rawa działa – CDN

Adrian