Aktualizacja FC: Sochaczew

26 lutego 2013, 15:38 | Autor:

Nowa strona kibiców Widzewa, to także nowe opisy poszczególnych fan clubów i łódzkich osiedli. Zachęcamy pozostałych do przysyłania swoich opisów. Oto przesłana na adres redakcji zaktualizowana historia fanatyków RTS-u z Sochaczewa:

2

 

Byliśmy. Jesteśmy.Będziemy.

 

Byliśmy

3 listopada 1982. Tego dnia rozpoczęła się budowa bastionu Widzewa w Sochaczewie. Kilka osób, które wyruszyło wtedy, by uczestniczyć w meczu z Rapidem Wiedeń nie wiedziało chyba, że rozpoczynają wielkie dzieło, które 30 lat później będzie rozwijać się w najlepsze. Widzew ten mecz wygrał 5:3, awansował do 1/4 finału Pucharu Mistrzów, a w naszym mieście zaczęło dziać się coś niezwykłego.

Klimatyczne lata 90 jak pewnie wszyscy wspominamy z ogromnym sentymentem.Przyjaźnie przetrwały do dzisiaj. Wtedy na stadionie przy Alei Piłsudskiego bywało już ponad 50 kibiców z Sochaczewa. Najlepsze pod względem frekwencji i organizacji były sezony `94/95, `95/96, `96/97, kiedy na meczach z Legią, ŁKS-em, Rakowem, Zagłębiem Lubin, Atletico, Borussią, Broendby, Czernomorcem, czy Steauą dopingowało kilkudziesięciu  sochaczewian. Na meczu z Legią w 1995 roku było 100 osób. W swojej historii mieliśmy kilka znanych flag m.in. ,,Ósmego dnia Bóg stworzył Widzew Łódź”, czy ,,Chłopcy z Sochaczewa-Widzew jest Wielki”.W naszym FC popularne stało się hasło: ,,Jeśli nauka przeszkadza Ci w jeżdżeniu na Widzew-rzuć szkołę”. J

Za naszą sprawą (oraz kilku innych FC m.in. Tomaszowa) kilkakrotnie na Niciarce pojawiała się oprawa. Zaczęliśmy organizować autokary na mecze dla dzieci z biednych rodzin.  Z okazji 25-lecia naszego fan clubu, dzięki pomocy ultrasów zaprezentowaliśmy pod Zegarem okolicznościową oprawę z hasłami: ,,Od 25 lat Widzew żyje w nas” oraz ,,Sochaczew Bastionem Widzewa”. Na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat angażowaliśmy się w ogólnowidzewskie działania i podejmowaliśmy własne inicjatywy. Kilka razy nasze miasto odwiedzili piłkarze Widzewa. Jak w życiu, bywało raz lepiej, raz gorzej. Jednak Legia nie była w stanie powstrzymać rozprzestrzeniającej się od 3 listopada 1982 roku z ogromną mocą nieuleczalnej choroby, jaką jest Widzew.

1

 

Jesteśmy

Dziś po ponad 30 latach działalności staramy się zarażać, jak najwięcej osób. Na każdym meczu u siebie jest kilkadziesiąt kibiców z Sochaczewa, staramy się jeździć dobrą liczbą na wyjazdy. Dbamy o kontakty z mieszkańcami naszego miasta, poprzez takie akcje, jak np. życzenia świąteczne, rozdawanie pączków z okazji Tłustego Czwartku, czy fan clubowych krówek w dniu 30-lecia działalności. Staramy się pomagać biednym rodzinom, kreować pozytywny wizerunek kibica i walczyć ze stereotypami.  

Obecnie na meczach Widzewa wywieszane są nasze trzy flagi : ,,Sochaczew Bastionem Widzewa”, ,,Rzeczpospolita Widzewska” oraz mała ,,Sochaczew z Widzewem”. Szczególnie dbamy o odpowiednie ukierunkowanie młodego pokolenia. Organizujemy w szkołach akcje, konkursy, rozdajemy gadżety, do jednej z podstawówek w ramach Widzewskich Mikołajek przyjechali piłkarze. Powróciliśmy do organizowania autokarów na mecze dla dzieci.

Oceniając obiektywnie sytuację w mieście trzeba przyznać, że przeważa Legia. Cieszy jednak duża liczba małolatów, nakręconych na Widzew. Nasz FC jest bardzo zróżnicowany wiekowo, od dzieciaków do osób po 40. Nie brakuje chętnych, by pokonywać ponad 90 kilometrów na mecze do Łodzi i dużo więcej, podróżując za Widzewem po Polsce.Nasze rekordy to 90 karnetów (wiosna 2012) oraz ponad 100osób na meczu Widzew Łódź-Jagiellonia Białystok (jesień 2011).

2

 

Będziemy

Nasze plany na przyszłość? Zarazić Widzewem jak najwięcej ludzi, niech wybuchnie czerwona epidemia. Pobić nasze rekordy.
Pasja. Entuzjazm. Wiara. Walka. Przyjaźń. Lojalność.
Pamiętać, że są rzeczy ważne, ważniejsze i jeden najważniejszy priorytet.

3

Sochaczew Bastionem Widzewa!

 

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku:

FC Sochaczew na FB

 

FC Sochaczew