Bramkarz Widzewa w ampfutbolowej kadrze Polski

11 grudnia 2021, 13:28 | Autor:

W piątek rozpoczęło się ostatnie tegoroczne zgrupowanie reprezentacji Polski w amp futbolu. Po raz kolejny powołanie do kadry narodowej otrzymał bramkarz Widzewa Łódź, Mateusz Kowalczyk – przekazał oficjalny profil Amp Futbol Polska na Facebooku.

Golkiper stał się już etatowym członkiem ekipy biało-czerwonych i wielokrotnie uczestniczył w jej zgrupowaniach, chociaż na krakowskie Mistrzostwa Europy nie udało mu się załapać. Teraz Kowalczyk spróbuje powalczyć o powołanie na Mistrzostwa Świata, które rozegrane zostaną w przyszłym roku, ale konkurenci na pewno zawieszą mu poprzeczkę bardzo wysoko.

Przypomnijmy, że bramkarz od dwóch lat jest wyróżniającą się postacią w zespole Rafała Chorążego, z którym rywalizuje w Amp Futbol Ekstraklasie. Wielokrotnie chronił kolegów przed utratą gola, co zaowocowało tytułami najlepszego golkipera turnieju, a także nagrodą dla odkrycia roku na zakończenie sezonu 2020. Życzymy kolejnych sukcesów!

Kadra reprezentacji Polski na zgrupowanie szkoleniowe:

Bramkarze
Mateusz Kowalczyk (Widzew Łódź), Przemysław Nadobny (Warta Poznań), Jakub Popławski (Legia Warszawa), Igor Woźniak (Wisła Kraków)

Zawodnicy z pola
Mariusz Adamczyk (Legia Warszawa), Przemysław Fajtanowski (Wisła Kraków), Kamil Grygiel (Wisła Kraków), Krystian Kapłon (Wisła Kraków), Jacek Konieczny (TSP Kuloodporni), Jakub Kożuch (Legia Warszawa), Bartosz Łastowski (Legia Warszawa), Tomasz Miś (TSP Kuloodporni), Piotr Mizera (TSP Kuloodporni), Marcin Oleksy (Warta Poznań), Kamil Rosiek (Wisła Kraków), Przemysław Świercz (Wisła Kraków), Krzysztof Wrona (TSP Kuloodporni)

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
pablo
2 lat temu

Powodzenia Mati. Walcz o swoje marzenia!

Wik1910
2 lat temu

Podobno Widzew zamyka ta sekcje. Czy to prawda ?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x