Co najmniej jeden nowy piłkarz na pierwszym treningu?

11 grudnia 2021, 21:00 | Autor:

Kilka dni temu piłkarze Widzewa Łódź rozpoczęli urlopy, które trwać będą przez blisko miesiąc. Pierwszy trening w trakcie przygotowań do rundy wiosennej mają zaplanowany na 9 stycznia i niewykluczone, że stawi się na nim co najmniej jeden nowy zawodnik! Mówił dziś o tym w magazynie „Piłsudskiego 138” Łukasz Stupka.

Dyrektor sportowy wicelidera I ligi zdradził, że priorytetem na najbliższe okienko są środkowy obrońca oraz gracz ofensywny. „Mamy wyselekcjonowaną grupę – różne opcje na konkretne pozycje. Stworzyliśmy specjalne profile, które podporządkowane są pod dany styl gry. Nasze priorytety to stoper oraz zawodnik ofensywny, natomiast konkretnej pozycji nie chcę zdradzać, bo będzie to zależało od tego, z kim się zimą pożegnamy” – stwierdził na antenie Widzew TV.

Stupka liczy na to, że na pierwszych przyszłorocznych zajęciach liczy na obecność co najmniej jednego nowego piłkarza. „Rozmowy z jednym piłkarzem są w fazie zaawansowanej. (…) Myślę, że przynajmniej jedna nowa osoba pojawi się na pierwszym treningu, chociaż trudno oczywiście powiedzieć to na sto procent, bo nie tylko my prowadzimy z nim rozmowy, nie tylko my przedstawiamy mu wizję klubu. (…) Reasumując, to powinien być jeden, w zaokrągleniu dwóch nowych zawodników. Mam nadzieję, że uda się nam ich dopiąć” – wyjawił w rozmowie.

Kadra ma być zaś skompletowana najpóźniej przed lutowym zgrupowaniem w Turcji. „Nie wyobrażam sobie tego, żeby było inaczej, chociaż chciałbym, żeby kadra była skompletowana jeszcze wcześniej, już przed startem przygotowań. Po to mamy tyle czasu, aby móc potrenować różne warianty. Teraz ta magia Widzewa pomaga nam w negocjacjach. (…) Mogę zdradzić, że jesteśmy blisko pozyskania naszego numeru jeden na jedną z pozycji. Jeżeli tak się wydarzy, to pokaże, że cała otoczka wokół klubu robi świetną robotę” – zakończył Stupka.

Subskrybuj
Powiadom o
54 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
54
0
Would love your thoughts, please comment.x