Trzy bramki przewagi Bilińskiego

12 grudnia 2021, 16:42 | Autor:

Bezbramkowym remisem zakończył się ostatni tegoroczny mecz piłkarzy Widzewa Łódź. Lista strzelców w ekipie czerwono-biało-czerwonych nie uległa zatem najmniejszej zmianie. W ogólnoligowej klasyfikacji na prowadzeniu wciąż znajduje się z kolei Kamil Biliński.

Napastnik Podbeskidzia Bielsko-Biała w rundzie jesiennej zgromadził imponujący dorobek czternastu goli i o trzy wyprzedza drugiego Szymona Sobczaka z Zagłębia Sosnowiec. W ostatniej kolejce obaj gracze trafili zresztą do siatki, dzięki czemu zwiększyli przewagę nad zamykającym podium Patrykiem Makuchem z Miedzi Legnica, któremu to się nie udało.

Na widzewskiej liście strzelców znajduje się rekordowa liczba dziewiętnastu zawodników! Bramkarza rywali najczęściej pokonywał Bartosz Guzdek – robił to sześciokrotnie. Po trzy razy do protokołu sędziowskiego zapisywali się Karol Danielak, Juliusz Letniowski, Patryk Stępiński i Paweł Tomczyk, za to po dwa Mattia Montini oraz Daniel Tanżyna.

Strzelcy goli w Widzewie:

6 – Bartosz Guzdek
3 – Karol Danielak, Juliusz Letniowski, Patryk Stępiński, Paweł Tomczyk
2 – Mattia Montini, Daniel Tanżyna
1 – Tomasz Dejewski, Fabio Nunes, Radosław Gołębiowski, Michał Grudniewski, Marek Hanousek, Kacper Karasek, Dominik Kun, Mateusz Michalski, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Daniel Villanueva, Paweł Zieliński

Najlepsi strzelcy w I lidze:

14 – Kamil Biliński (Podbeskidzie)
11 – Szymon Sobczak (Zagłębie)
8 – Patryk Makuch (Miedź)
7 – Jakub Łukowski (Korona), Mateusz Piątkowski (Górnik)
6 – Hubert Adamczyk (Arka), Karol Czubak (Arka), Maxime Dominguez (Miedź), Bartosz Guzdek (Widzew), Daniel Rumin (GKS J.), Filip Szymczak (GKS K.)

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nonsens
2 lat temu

A ja jestem zachwycony tabelą Ekstraklasy,oby tak dalej.Na pochybel L.

Luki
Odpowiedź do  Nonsens
2 lat temu

Jak dobrze pójdzie to się z nimi nie spotkamy w Ekstraklapie

Nonsens
Odpowiedź do  Luki
2 lat temu

Pewnie Farsawka udzieli instrukcji sędziom kiedy dyktować karne dla Ległej

adam
Odpowiedź do  Luki
2 lat temu

legła mimo że życzę jej tego z całego serca nie spadnie i to bez pomocy PZPN niestety ale zimą to ogarną i wcale się nie żdziwie jak przy pomocy dziwnego losowania , a jak będzie trzeba sędziów o PP powalczą

Roberto
2 lat temu

Kamil. Dawno nie było kibicowskiego podsumowania. Macie zaległości już od kilku kolejek.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x