Podsumowanie jesieni 2021 – bramkarze

13 grudnia 2021, 11:00 | Autor:

Nieco ponad tydzień temu, wyjazdowym spotkaniem z Chrobrym Głogów, piłkarze Widzewa Łódź zakończyli bardzo udaną rundę jesienną. Teraz przyszedł zatem czas podsumowań i wyróżnień! Jak co pół roku, WTM przygotował dla Was statystki poszczególnych zawodników. Na pierwszy ogień tradycyjnie już poszli bramkarze!

W czasie minionej rundy rozegrano aż dwadzieścia trzy mecze, z czego trzy były pojedynkami toczonymi w Pucharze Polski. W ich trakcie na boisku mogliśmy oglądać dwóch golkiperów: Jakuba Wrąbla oraz Konrada Reszkę. Do rozgrywek zgłoszony został także Mateusz Ludwikowski, lecz on debiutu nie doczekał. Grał za to w rezerwach oraz juniorach starszych.

1. MATEUSZ LUDWIKOWSKI

Młody bramkarz na swój debiut musi jeszcze chwilę poczekać. Na ten moment jest trzeci w hierarchii golkiperów, jednak został zgłoszony do rozgrywek i trenuje z kadrą pierwszego zespołu. Minuty łapie w meczach rezerw oraz juniorów starszych, gdzie wielokrotnie ratował swych kolegów od utraty gola. Śmiało można stwierdzić, że przed nim znakomite perspektywy!

Jesień Ludwikowskiego w liczbach*:

Mecze: 16
Minuty: 1440
Stracone bramki: 14
Czyste konta: 6
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0

44. JAKUB WRĄBEL

Spokojnie można go nazwać jednym z lepszych, o ile nie najlepszym bramkarzem I ligi. W minionej rundzie golkiperowi Widzewa można przypisać dwa stracone gole – mowa tu o bramkach w meczu z Resovią, kiedy to po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry minął się z piłką, oraz pierwszym trafieniu w spotkaniu derbowym. W tym ostatnim pojedynku odkupił jednak swoje winy, broniąc groźne uderzenie w doliczonym czasie. Na minus też cztery gole wpuszczone w Bielsku-Białej, chociaż ich utratą należy obarczyć raczej defensorów. Plusów jest o wiele więcej, o czym świadczyć może liczba zdobytych tytułów „piłkarza meczu”. Prawdziwy popis swoich umiejętności Wrąbel dał zwłaszcza w potyczkach z Koroną Kielce oraz Puszczą Niepołomice, w których dzięki niemu łodzianie mogli się cieszyć ze zwycięstw.

Jesień Wrąbla w liczbach:

Mecze: 21
Minuty: 1890
Bramki stracone: 24
Czyste konta: 8
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 5
Ocena WTM: 6,83
InStat Index**: 229
Strzały obronione (%)**: 79 (81%)
Superobrony**: 21

69. KONRAD RESZKA

Przed sezonem sporo mówiło się o tym, że w Widzewie poszukiwany jest rezerwowy bramkarz, lecz ostatecznie zaufano Reszce i po czasie można powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja. Na obecną chwilę nie ma jednak możliwości, żeby wychowanek wygryzł ze składu genialnego Wrąbla. Mimo tego, udało mu się wystąpić w dwóch spotkaniach ligowych, a to z powodu lekkiego urazu pierwszego golkipera. Reszka w starciach z GKS Katowice i GKS Tychy nie zawiódł. W tym pierwszym pojedynku popisał się kilkoma udanymi interwencjami, a przy bramce dla rywali był już bezradny. Jeśli chodzi o wyjazd do Tychów, to przez większość czasu nie miał zbyt wiele pracy, gdyż gospodarze oddali tylko trzy celne strzały. Dopiero w końcówce jeden z nich zakończył się golem, za co trudno winić widzewiaka.

Jesień Reszki w liczbach:

Mecze: 2
Minuty: 180
Bramki stracone: 2
Czyste konta 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0
Piłkarz meczu: 0
Ocena WTM: 7,50

* dane z meczów rezerw i juniorów starszych
** dane z meczów ligowych z raportu podsumowującego InStata

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
5
0
Would love your thoughts, please comment.x