Piłkarze Widzewa wspierają Wojciecha Onsorge

13 grudnia 2021, 22:00 | Autor:

Od kilkunastu dni w internecie trwa zbiórka dla Wojciecha Onsorge, byłego piłkarza między innymi Elany Toruń, który walczy z chorobą nowotworową. Włączyć się w nią postanowili zawodnicy Widzewa Łódź, którzy przekazali na rzecz kolegi z boiska trzy koszulki!

27-latek większość kariery spędził w Warcie Poznań, ale później grał jeszcze w Elanie czy Lechu II Poznań. Teraz musi jednak skupić się na walce o swoje życie, bo zdiagnozowano u niego nieoperacyjnego guza mózgu. Z tygodnia na tydzień pozostaje mu coraz mniej opcji skutecznej terapii – obecnie przechodzi rehabilitację, zaś następne kroki to protonoterapia oraz chemioterapia w Stanach Zjednoczonych. Ich koszt może wynieść półtora miliona złotych!

W zbiórkę na rzecz Onsorge (na zdjęciu z Przemysławem Kitą) zaangażowało się całe polskie środowisko piłkarskie, w tym widzewiacy. Tysiąc złotych nagrody dla piłkarza meczu przekazał na ten cel Patryk Stępiński, a na Allegro Lokalnie trafiły trzy unikatowe trykoty: właśnie Kity i Stępińskiego oraz Daniela Tanżyny. Aukcje odbywają się TUTAJ.

Zbiórka pieniędzy dla Wojciecha Onsorge trwa TUTAJ.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Dobromil1984
2 lat temu

Na boisku jesteśmy rywalami ale poza nim powinnismy się szanować i pomagać sobie na wzajem. Wojtek dużo zdrowia !!! Cały Widzew jest z Tobą ⚽️

1
0
Would love your thoughts, please comment.x