Widzew liczy na odzyskanie ekwiwalentu za Mikulicia

14 grudnia 2021, 11:56 | Autor:

Spore zamieszanie wywołał temat ukarania Widzewa Łódź zakazem transferowym. Wszystko przez brak zapłaty ekwiwalentu za wyszkolenie Petara Mikulicia. Sankcja została już zdjęta, ale klub musiał uregulować daną kwotę. Przy al. Piłsudskiego twierdzą jednak, że żądanie było niesłuszne i będą się domagać zwrotu środków.

Przypomnijmy, że o całej sprawie poinformował w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” sam prezes Mateusz Dróżdż. O co w niej chodziło? W kwietniu, w służącym do przeprowadzania transferów systemie TMS, jeden z byłych pracodawców Chorwata złożył roszczenie o wypłatę ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika. W Widzewie nikt na niego nie zareagował, więc przeprowadzono postępowanie i ukarano łodzian dwuletnim zakazem transferowym. Gdy dowiedział się o tym nowy zarząd, uiścił opłatę. Dzięki temu sankcja mogła zostać anulowana.

„Nie może być tak, że w klubie nikt nie widzi, czy nie daje znać, że jest taki problem do rozwiązania. (…) Byliśmy totalnie zaskoczeni tą sytuacją” – powiedział aktualny szef czerwono-biało-czerwonych na łamach sport.interia.pl. Co ciekawe, także rządzący w kwietniu klubem Piotr Szor zapewnia, że nie miał wiedzy o pozwie. „W klubie tylko jedna osoba miała do niego dostęp. Nie dostałem jednak takiej informacji – stwierdził w wywiadzie z tym samym portalem.

Zarówno Dróżdż, jak i Szor, są jednak zdania, że roszczenie Chorwatów jest bezzasadne, a Widzew będzie chciał odzyskać zapłacone piętnaście tysięcy euro. „Uważamy, że ta opłata potocznie nazywana ekwiwalentem się nie należała. Otrzymaliśmy jednak nakaz zapłaty, który był już prawomocny i skuteczny, ale są podstawy do negowania tego roszczenia” – dodał prezes czterokrotnego mistrza Polski. Jak rozwiąże się ta kwestia, przekonamy się niebawem.

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
On123
2 lat temu

Walczyć o każdą złotówkę

Noname
Odpowiedź do  On123
2 lat temu

Pytanie tylko, czy batalia o tą każdą złotówkę nie będzie droższa.

Przem
Odpowiedź do  Noname
2 lat temu

Mądre pytanie

Tylko Widzew RTS

Obserwator
Odpowiedź do  Noname
2 lat temu

Mamy prezesa o takim wykształceniu, doświadczeniu i wiedzy w tym temacie że pewnie mógłby to zrobić w ramach swoich obowiązków.

WDS
Odpowiedź do  On123
2 lat temu

Oglądać złotówkę to trzeba było jak sprowadzało się Mikulica.
Fantastyczny transfer

Kixon
Odpowiedź do  WDS
2 lat temu

Gruba i jej albanski kucharz, duet przez wielu wychwalany pod niebiosa

roberto
2 lat temu

70 000 zł poszło się czochrać. Sporo. To prawie tyle ile Widzew zebrał na „wirtualnych derbach” (80 tys). Trzeba walczyć. Lepiej przeznaczyć tę kasę na naszą akademię niż na chorwackie kluby, które wyhodowały „miszcza” MIkulica.

Tomasz
2 lat temu

A co to za osoba która wiedziała i nic z tym nie zrobiła? Proszę napisać kto to taki bo jezeli pracuje dalej w klubie to powinna ponieść konsekwencje. Dzisiaj się udało choć mogło to zmniejszyć nasze szanse na awans znacząco.

Kixon
Odpowiedź do  Tomasz
2 lat temu

podejrzewam że Pajączkowa, bo kto?

Mariusz
Odpowiedź do  Tomasz
2 lat temu

Co znowu zmniejszyć? Mam wrażenie ze ludzie tu nie mają pojęcia o czym mówią. 70 koła to dla 1 ligowego klubu pokroju Widzewa dwie wypłaty zawodnicze, groszowe sprawy, nie znikniemy z mapy za 70 koła, nie bójcie się.

dystans
Odpowiedź do  Mariusz
2 lat temu

Czytanie ze zrozumieniem. Cała sprawa rozchodzila się o wprowadzenie zakazu transferowego, a to mogłoby by bć faktycznie niekorzystne.

Tomasz
Odpowiedź do  Mariusz
2 lat temu

O zakaz transferów do klubu na 2 lata chodziło. Pierwsze zdanie w artykule. To Ty masz małe pojęcie i brak czytania artykułów że zrozumieniem tekstu.

Kowal
2 lat temu

Ciekawe kto miał dostęp do tego programu. Kamilu masz może jakąś wiedzę na ten temat albo jakieś przypuszczenia ?

JaToJa1910
2 lat temu

WALCZYSZ WIDZEW WALCZYSZ !!!

Galu
2 lat temu

Bareja…

Galu
2 lat temu

A tak BTW, jakbym szora i pajączkową spotkał to bym im w twarz napluł!!

Reminio
Odpowiedź do  Galu
2 lat temu

Znów idioci minusuja. Dobrze napisał. Ukradli i źle zainwestowali nasze ciężko zarobione pieniądze. Może jeszcze aleję gwiazd im zrobić i dac premie.

Michal94
2 lat temu

To satysfakcjonujące słyszeć, że klub ogląda każdą złotówkę. Czym jest te 70 tysięcy złotych? To pewnie połowa ówczesnej pensji Marcina Robaka, więc jakiś czas temu nikt nie zwracał na takie kwoty uwagi (co pokazuje powyższy artykuł). Nasz właściciel może nie jest miliarderem, ale szanuje pieniądze swoje i kibiców. A ja szanuję takie podejście.

Bartłomiej
Odpowiedź do  Michal94
2 lat temu

Kolego krytykujesz pensje Marcina Robaka ale jak przychodził do klubu wszyscy byli szczęśliwi ze legenda wraca i to prawda wiele nam dał szczęścia oraz zapewnił wiele wygranych szkoda ze na sam koniec ludzie wieszają na nim psy a nikt nie pamięta co zrobił przez te wszystkie lata dla klubu

Młot na Idiotów
2 lat temu

Do dzisiaj się zastanawiam jak taki szrot mógł w ogóle tutaj trafić.

Rysio Pysio
2 lat temu

Kolejne brudy po prezes Pączek

R T S
2 lat temu

Gruba kierda pajęczyna. I szor też wiedział tylko głupa struga. Jak tam SUBKONTO szor ???? Już wyczyszczone ?

Last edited 2 lat temu by R T S
Piotr
2 lat temu

No przepraszam bardzo ale jeśli kasjerka ma w kasie manko to z własnej kieszeni musi włożyć do kasy!!! W klubie powinno być podobnie jeśli osoba odpowiedzialna za takie sprawy dopuściła się takiego uchybienia to w sposób znaczący przyczyniła się do działania na szkodę spółki więc powinna ponieść tego konsekwencję! I temat powinien być zamknięty z miejsca 70 tyś zlotych spłata w postaci comiesięcznego wynagrodzenia lub sprawa skierowana do sądu potem ciąg dalszy komornik przyjmuje spłatę na tzecz klubu tyle w temacie!!! Tylko Widzew!!!!

Pks
Odpowiedź do  Piotr
2 lat temu

Analogicznie z karami za race

Kixon
2 lat temu

to znaczy, że Gruba nie doczytała maili, tak? Za mało zarabiała może…

KTOŚ
2 lat temu

Pączuś Pajączek – i wszystko jasne (!) ciekawe ile jeszcze trupów w szafie było…. o których się nigdy nie dowiemy ????

26
0
Would love your thoughts, please comment.x